Słoneczny kontra Pendolino – wakacyjna walka o pasażera

Po raz czternasty Koleje Mazowieckie uruchomią pociąg „Słoneczny”, który połączy Warszawę z Trójmiastem i Ustką. Czas przejazdu i cena biletu to argumenty, które mogą spowodować, że zamiast Pendolino, pasażerowie wybiorą KM.

– W tym roku pociąg „Słoneczny” zostanie uruchomiony już po raz czternasty. Z roku na rok to połączenie cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem podróżnych. Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja spotka się co najmniej z takim samym entuzjazmem naszych klientów, jak w ubiegłym roku, kiedy to z podróży „Słonecznym” skorzystało 111 tys. osób – mówił Robert Stępień, prezes zarządu Kolei Mazowieckich.

Pociąg Kolei Mazowieckich będzie wyruszał w drogę z Warszawy o 6.29 i dojedzie do Ustki o 12.08. W drogę powrotną pociąg wystartuje o 12.42, zaś do stolicy wróci o 18.25. Czas przejazdu pomiędzy Warszawą Centralną a Gdańskim Głównym to trzy godziny i jedną minutę. To jedynie 10-12 minut dłużej niż pociągi Express Intercity Premium i nawet kilkanaście minut mniej niż pociągu EIC i TLK.

Poranne pociągi z Warszawy Centralnej do Gdańska, w czasie sezonu wakacyjnego.

PociągWyjazd z Warszawy CentralnejCzas jazdyPodstawowa cena biletu
EIP 150106:2002:49150 zł
KM Słoneczny06:4003:0145 zł
TLK Delfin07:0004:0163 zł
EIP 184007:2002:51150 zł

Cena za przejazd “Słonecznym” na trasie Warszawa Zachodnia – Ustka wynosi 60 zł, zaś do Trójmiasta bilet normalny kosztuje 45 zł. Przewoźnik przygotował także specjalną pulę 250 biletów w cenie 25 zł, które będą dostępne od 1 do 30 czerwca lub do wysprzedania oferty. Bilety w specjalnej cenie będą do nabycia w kasach biletowych na dworcach Warszawa Wschodnia, Warszawa Zachodnia, Warszawa Śródmieście i Warszawa Gdańska.

Słoneczny będzie kursować codziennie, a w podróż nim można za darmo zabrać czworonoga lub rower. – Połączenie będzie obsługiwane nowoczesnymi, klimatyzowanymi wagonami piętrowymi. W tym roku na pokład pociągu wraca catering, co tym bardziej podwyższa standard podróży – dodaje Dariusz Grajda, dyrektor handlowy Kolei Mazowieckich.

Total
0
Shares
2 komentarze
  1. Yyy, słonecznym w cenie 45 zł nie dojedziemy tylko do Gdańska, ale też do Sopotu i Gdyni. To mylące, co piszecie. Zresztą większość pociągów dalekobieżnych rusza i kończy w Gdyni, co jest zgodne z logiką.

    1. To jest porównanie ceny i czasu przejazdu – musieliśmy jakieś stacje przyjąć (w Warszawie też wybraliśmy jedną stację). W tekście jest informacja, że pociąg jedzie dalej (bo aż do Ustki)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Zobacz również: