Transport kolejowy, miejski, autobusowy i lotniczy

Słoneczny kontra Pendolino – wakacyjna walka o pasażera

Po raz czternasty Koleje Mazowieckie uruchomią pociąg „Słoneczny”, który połączy Warszawę z Trójmiastem i Ustką. Czas przejazdu i cena biletu to argumenty, które mogą spowodować, że zamiast Pendolino, pasażerowie wybiorą KM.

– W tym roku pociąg „Słoneczny” zostanie uruchomiony już po raz czternasty. Z roku na rok to połączenie cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem podróżnych. Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja spotka się co najmniej z takim samym entuzjazmem naszych klientów, jak w ubiegłym roku, kiedy to z podróży „Słonecznym” skorzystało 111 tys. osób – mówił Robert Stępień, prezes zarządu Kolei Mazowieckich.

Pociąg Kolei Mazowieckich będzie wyruszał w drogę z Warszawy o 6.29 i dojedzie do Ustki o 12.08. W drogę powrotną pociąg wystartuje o 12.42, zaś do stolicy wróci o 18.25. Czas przejazdu pomiędzy Warszawą Centralną a Gdańskim Głównym to trzy godziny i jedną minutę. To jedynie 10-12 minut dłużej niż pociągi Express Intercity Premium i nawet kilkanaście minut mniej niż pociągu EIC i TLK.

Poranne pociągi z Warszawy Centralnej do Gdańska, w czasie sezonu wakacyjnego.

PociągWyjazd z Warszawy CentralnejCzas jazdyPodstawowa cena biletu
EIP 150106:2002:49150 zł
KM Słoneczny06:4003:0145 zł
TLK Delfin07:0004:0163 zł
EIP 184007:2002:51150 zł

Cena za przejazd „Słonecznym” na trasie Warszawa Zachodnia – Ustka wynosi 60 zł, zaś do Trójmiasta bilet normalny kosztuje 45 zł. Przewoźnik przygotował także specjalną pulę 250 biletów w cenie 25 zł, które będą dostępne od 1 do 30 czerwca lub do wysprzedania oferty. Bilety w specjalnej cenie będą do nabycia w kasach biletowych na dworcach Warszawa Wschodnia, Warszawa Zachodnia, Warszawa Śródmieście i Warszawa Gdańska.

Słoneczny będzie kursować codziennie, a w podróż nim można za darmo zabrać czworonoga lub rower. – Połączenie będzie obsługiwane nowoczesnymi, klimatyzowanymi wagonami piętrowymi. W tym roku na pokład pociągu wraca catering, co tym bardziej podwyższa standard podróży – dodaje Dariusz Grajda, dyrektor handlowy Kolei Mazowieckich.

2 Komentarze
  1. Rafał mówi

    Yyy, słonecznym w cenie 45 zł nie dojedziemy tylko do Gdańska, ale też do Sopotu i Gdyni. To mylące, co piszecie. Zresztą większość pociągów dalekobieżnych rusza i kończy w Gdyni, co jest zgodne z logiką.

    1. Krzysztof Kalkowski mówi

      To jest porównanie ceny i czasu przejazdu – musieliśmy jakieś stacje przyjąć (w Warszawie też wybraliśmy jedną stację). W tekście jest informacja, że pociąg jedzie dalej (bo aż do Ustki)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More