Jak wybrać właściwą pomoc drogową?

Jeżeli stałeś się przypadkiem osobą poszkodowaną w wypadku samochodowym, a twój samochód uległ uszkodzeniu, może się okazać że będzie ci potrzebna fachowa pomoc drogowa. Warto jednak wiedzieć, że nie każda pomoc drogowa jest dobra. Istnieje bowiem na tynku wiele firm nie sprawdzonych i wykorzystujących sytuację, kiedy ktoś ulegnie wypadkowi.

Takie firmy pobierają bardzo duże opłaty za holowanie, co niestety znacznie nadszarpuje domowy budżet. Czasami będzie ci potrzebna tylko doraźna pomoc drogowa, innym razem będziesz musiał skorzystać z usługi holowania auta, lawety, a nawet przechowania samochodu na parkingu strzeżonym do czasu, kiedy będziesz mógł odprowadzić go do warsztatu samochodowego.

Zabezpiecz się i znajdź dobrą firmę holowniczą

Stare powiedzenie brzmi: przezorny zawsze ubezpieczony. Zanim ulegniesz jakiemukolwiek wypadkowi czy będziesz brał udział w zderzeniu samochodów na drodze, warto zainteresować się firmami zajmującymi się zawodowo holowaniem, pomocą drogową i usługami związanymi z lawetowaniem samochodów powypadkowych. Tutaj najważniejsze jest zaufanie, dlatego usługa jaką jest holowanie warszawa – Tanie holowanie samochodu powinna być sprawdzona wcześniej, aby nie płacić za nią więcej niż jest ona w rzeczywistości warta. Wiele firm ubezpieczeniowych posiada w pakiecie holowanie w ramach ubezpieczenia, dlatego w takiej sytuacji pierwszy telefon jaki powinieneś wykonać warto skierować do swojego ubezpieczyciela.

Kolejną kwestią jest cena za holowanie bądź przewiezienie samochodu na lawecie. Warto tą cenę poznać, zanim zostanie wykonana usługa. Nieuczciwe firmy holownicze często holują samochody, a rachunek przedstawiają po wykonaniu usługi, kiedy kierowca pojazdu nie ma już innego wyjścia i musi za usługę zapłacić naprawdę wysokie wynagrodzenie. Jeżeli po przyjeździe firmy holowniczej poprosisz o wycenę za usługę, będziesz wiedział na pewno czy warto decydować się na tą usługę czy korzystniej będzie zadzwonić po inną lawetę.

Gdzie odholować uszkodzony pojazd?

Pojazd po wypadku możesz odholować do swojego sprawdzonego warsztatu samochodowego, do renomowanego warsztatu objętego umową ubezpieczeniową bądź pod inny wskazany przez siebie adres. jeżeli zdecydujesz się na holowanie Warszawa do innego warsztatu samochodowego, kierując się jego bliską lokalizacją, musisz być ostrożny. Czasami takie warsztaty samochodowe nie mają dobrej opinii, same naprawy wykonują pobieżnie, pobierając przy tym wysokie ceny za każdą naprawę. Zanim zdecydujesz się odprowadzić samochód do konkretnego warsztatu samochodowego, znajdź o nim opinie i rekomendacje, że jest to dobry warsztat, w którym twój pojazd na pewno zostanie naprawiony.

Nie musisz korzystać z pierwszej lepszej pomocy drogowej. Nie zależnie od tego gdzie się wydarzył wypadek, masz prawo do skorzystania z wybranej usługi pomocy drogowej i holowania, a co najważniejsze firma holująca ma obowiązek przedstawić ci cały kosztorys usługi jeszcze przed jej wykonaniem oraz wskazać miejsce gdzie samochód zostanie odholowany. Pomoc drogowa ma obowiązek pomóc w każdym przypadku, nawet jeżeli trasa dojazdu do wypadku samochodowego jest długa i trudna. Właściciel samochodu ma prawo wybrać firmę holującą, samodzielnie zdecydować o adresie odholowania pojazdu, wymagać od usługodawcy wyceny całej usługi oraz faktury za wykonaną usługę holowania, nie zależnie od tego gdzie doszło do wypadku. Każdy kierowca posiadający pojazd do holowania, powinien mieć przy sobie zezwolenie na holowanie oraz ważne prawo jazdy z uprawnieniem na pojazdy holownicze.

Total
0
Shares
Zobacz również: