Producent opakowań – co oferuje w 2022 roku?

Z pudełkami stykamy się praktycznie codziennie. Przygotowujemy i odbieramy przesyłki. Pakujemy w nie prezenty. Przechowujemy w nich różne przedmioty. Wykorzystujemy je podczas przeprowadzek. Warto zatem dowiedzieć się jakie są najnowsze trendy w branży opakowań, gdzie kupić pudełka w najkorzystniejszych cenach i co oferują producenci.

Producent opakowań tekturowych z nadrukiem

Zwykły karton nie zrobi na odbiorcy żadnego wrażenia. Najprawdopodobniej po prostu trafi do śmieci. Rezygnując z personalizacji opakowania, tracisz okazję na utrwalenie swojej marki w pamięci klientów. W tym przypadku kluczem do sukcesu jest oryginalność. Niebanalne zestawienia kolorystyczne, interesująca grafika, hasło reklamowe albo logo – to elementy, za pomocą których można stworzyć profesjonalne opakowanie firmowe, które na pewno zostanie zauważone przez odbiorcę. Jeżeli pudełko zyska artystyczny sznyt, klient może je zachować i wykorzystać np. do przechowywania drobiazgów. Dzięki temu marka będzie stale obecna w życiu klienta, a ponadto Twoje pudełko firmowe może zostać zauważone przez resztę domowników, przez znajomych albo sąsiadów odbiorcy. Skoro wiadomo już jak ważny jest nadruk na opakowaniu, trzeba jeszcze wiedzieć jak przygotować spersonalizowane pudełko. Możemy zaprojektować je sami albo zlecić to zadanie producentowi opakowań. Graficy przygotują unikalny projekt specjalnie dla Twojego sklepu. Profesjonalny producent opakowań kartonowych powinien mieć w swojej ofercie możliwość personalizacji zarówno pudełek klapowych, jak i fasonowych. Zazwyczaj istnieje też możliwość określenia wymiarów kartonu, czyli stworzenia pudełka na wymiar. Dzięki temu będzie perfekcyjnie dopasowane do towarów, które sprzedajesz. 

Producent opakowań kartonowych ozdobnych

W e-commerce sprawdzą się także opakowania ozdobne. Tego rodzaju pudełka mają gotowe nadruki np. okolicznościowe. Chociaż nie są spersonalizowane na potrzeby konkretnej firmy, to przyciągają uwagę swoją szatą graficzną i eleganckim kształtem. Takie pudełka to zresztą nie tylko idealna propozycja dla przedsiębiorców działających w branży e-commerce. Kartony ozdobne przydadzą się przede wszystkim podczas pakowania prezentów. Nie trzeba owijać ich w papier prezentowy ani dodatkowo ich ozdabiać. Wystarczy po prostu włożyć rzeczy do środka i gotowe. Dobry producent kartonów powinien mieć w swojej ofercie opakowania ozdobne w różnych kolorach i z różnymi elementami graficznymi. 

Hurtownia opakowań kartonowych

W dobrej hurtowni opakowań kartonowych można znaleźć różne pudełka dostosowane do potrzeb branży e-commerce. Do takich modeli należą też pudełka z paskiem klejowym i tasiemką zrywającą. Taki model gwarantuje szybkie pakowanie przesyłki i jeszcze szybsze otwieranie pudełka. W ofercie producentów są także tuby kartonowe. Tego rodzaju opakowania przeznaczone są przede wszystkim do wysyłki rzeczy wykonanych z papieru: map, tapet, projektów, plakatów czy wielkoformatowych fotografii, ale można wysyłać w nich wszystkie przedmioty o podłużnym, wąskim kształcie. Kolejna propozycja to pudełka archiwizacyjne. Takie opakowania przeznaczone są do przechowywania dokumentów, teczek i segregatorów. Ułatwiają segregację dokumentów, ale też zabezpieczają je przed kurzem, zagnieceniem i zabrudzeniem. Producenci opakowań mają w swojej ofercie również owijki na książki. Można wysyłać w nich zeszyty, albumy, foldery i inne rzeczy o podobnym kształcie oraz rozmiarze. Owijki unieruchamiają zawartość, dzięki czemu nie powstają zarysowania, przedarcia i zagięcia rogów. Zostały zaprojektowane w taki sposób, żeby można było dopasować ich wysokość do zawartości przesyłki.

Producent opakowań kartonowych cennik

Ceny kartonów są zróżnicowane, zależą od wielkości opakowania, rodzaju tektury i obecności dodatkowych elementów np. taśm zrywalnych. Za niektóre modele zapłacimy nawet mniej niż złotówkę, ale zasadniczo na karton lub innego rodzaju tekturowe opakowanie trzeba przeznaczyć kilka złotych. 

Karton to niepozorny przedmiot, który przydaje się w wielu sytuacjach. Warto zamówić kilka sztuk pudełek, żeby mieć je zawsze pod ręką, zwłaszcza że przed złożeniem zajmują niewiele miejsca. Największy wybór opakowań kartonowych znajdziemy na stronach producentów. 

Total
0
Shares
Zobacz również: