Na problemy z kredytem frankowym zaradzi kancelaria frankowa

Jeszcze do niedawna kancelaria frankowa była rzadkim podmiotem na rynku z uwagi na swoja wąska specjalizację. Dziś kancelarii frankowych w całym kraju funkcjonuje bardzo wiele. Rosnący popyt na usługi z zakresu pomocy prawnej w kwestiach kredytów frankowych spowodował wysyp kancelarii obierających tę tematykę.

Porady prawne dla frankowiczów

Frankowicze jako grupa klientów już raz została wykorzystana przez banki znające prawo znacznie lepiej, dokładniej, stąd też jeśli tylko mają podjąć jakąkolwiek decyzję dotyczącą zmian w umowie kredytowej wolą korzystać z profesjonalnych porad prawnych. Wbrew pozorom nie tylko napisanie pozwu i reprezentowanie w sprawach frankowych wchodzi w grę, jeśli chodzi o usługi jakie świadczy kancelaria frankowa warszawa.

Porady kancelarii przydadzą się w razie propozycji ugody ze strony banku. Dokument ugody warto jest poddać analizie prawnej, czy aby nie jest on dla nas niekorzystny. Pomoc prawników z kancelarii może być także potrzebna przy umowie przewalutowania. Oprócz wymienionych przypadków kancelarie frankowe dokonują kalkulacji ryzyka, analizy prawnej w fazie wstępnego przygotowania pozwu o unieważnienie umowy kredytowej. To kancelaria frankowa ocenia czy umowa zawiera zapisy abuzywne uprawniające do wniesienie pozwu przeciwko bankowi.

Która kancelaria?

Nie jest łatwo spośród tak wielu kancelarii działających na rynku i zachęcających do skorzystania z ich usług wybrać tę jedną, najlepszą. Przede wszystkim trudno jest ocenić, która kancelaria jest dobra, która kompetentna, doświadczona, profesjonalna itd. Pewnym wskaźnikiem jest liczba wygranych przez zespół prawników kancelarii spraw w sądach, jednak i to może być mylące, bowiem sprawa sprawie nierówna. Są mniej skomplikowane przypadki i takie sprawy, które są banalne w postępowaniu przed sądem. Na pewno liczyć się powinna reputacja kancelarii. Dla wielu osób liczy się także pozycja w rankingach kancelarii, jak i cennik usług, sposób rozliczeń, dyspozycyjność, komunikatywność, w tym obsługa online.  Jeśli nie mamy kancelarii frankowej z polecenia, musimy zaryzykować opierając się jedynie na intuicji i znalezionych informacjach.

Udana współpraca

Kontakt z kancelarią prawną nie powinien być utrudniony, ważne jest to, aby móc szybko reagować na pisma i żądania sądu, jak i strony przeciwnej. Warto zadbać, aby sprawę frankową prowadził wyznaczony pracownik kancelarii, który zawsze będzie zorientowany i gotowy rozwiać wątpliwości, odpowiedzieć na pytania. By współpraca była udana niezbędne jest zaufanie i dyskrecja. Ponadto kancelaria nie może działać na naszą szkodę np. opóźniając wystosowanie wniosków dowodowych, czy nie stawiając się na wezwanie sądu. Niestety ciężko jest ocenić czy dana kancelaria spełni nasze oczekiwania. W praktyce dopiero możemy ocenić, na ile kancelaria jest profesjonalna i dba o wspólny interes klienta, bowiem na wygranej w sądzie winno zależeć nie tylko frankowiczowi, ale i reprezentantowi, kancelarii frankowej, która za wygraną sprawę pobiera prowizję pieniężną. 

Total
0
Shares
Zobacz również: