Gdzie najczęściej stoją stacje ładowania samochodów elektrycznych i jak je znaleźć?

Na naszych drogach coraz częściej możemy spotkać samochody elektryczne. Ciągły wzrost elektromobilności stale wymusza powstawanie nowych stacji ładowania e-aut. Warto więc wiedzieć, gdzie najczęściej są stawiane i w jaki sposób można je łatwo znaleźć. Szczegóły poniżej!

Kto montuje stacje ładowania samochodów elektrycznych? 

Profesjonalnym montażem stacji ładowania samochodów elektrycznych zajmują się specjalistyczne firmy, które dzięki znajomości rynku instalują tylko najwyższej klasy urządzenia. Warto zaznaczyć kompleksowość takich usług, obejmującą zarówno dostarczenie stacji ładującej, jak i jej pełen montaż. Selekcja urządzeń pozwala na korzystanie jedynie z tych najwyższej jakości i cechujących się niezawodnością. 

Jeśli zastanawiasz się, kto dokładnie zajmuje się takimi instalacjami, to stacje ładowania samochodów elektrycznych montują firmy jak Sigma, a samo ich założenie jest szybkie i sprawne. W zależności od warunków i terenu, na którym stanąć mają ładowarki, prace mogą trwać od kilku godzin, aż do kilku dni. 

Gdzie najczęściej stoją stacje ładowania samochodów elektrycznych?

Stacje ładowania samochodów elektrycznych stawiane są w miejscach, w których przewija się dziennie sporo ludzi. Najczęściej ładowarki do aut stawia się w takich lokalizacjach, jak: 

  • centra handlowe,
  • stacje benzynowe,
  • okolice biurowców,
  • hotele czy spa,
  • nowe osiedla. 

Jak znaleźć ładowarki do pojazdów elektrycznych?

Znalezienie stacji ładowania samochodów elektrycznych jest prostą sprawą. Każdy operator posiada aplikację, dzięki której szybko i bez zbędnego wysiłku namierzyć można punkt do naładowania naszego elektryka. Aplikacje te, oprócz podania adresu samych stacji, pozwalają na sprawdzenie odległości od najbliższego takiego punktu, określenie jego parametrów jak rodzaje przyłączy czy moc, a także wskazać mogą ile i jakie stanowiska są aktualnie zajęte. 

Oprócz aplikacji operatorów stacji ładowania pojazdów elektrycznych w sieci znaleźć można również apki, które wskazują na dostępność ładowarek do aut w ogóle, bez względu na producenta czy markę. Warto z nich korzystać będąc posiadaczem e-samochodu, ponieważ pozwalają szybko znaleźć punkt ładowania. Ponadto coraz więcej samochodów elektrycznych ma zainstalowaną fabryczną funkcję wyszukiwania stacji ładowania, która jest jedną z opcji w nawigacji samochodu. 

Posiłkować można się również stronami internetowymi, które zbierają informacje o stacjach ładowania pojazdów elektrycznych i najczęściej wskazują je na mapkach. Naszym zdaniem nie jest to do końca wiarygodne źródło informacji, ponieważ nie każda strona jest na bieżąco aktualizowana, a stacji pojawia się coraz więcej i bazując jedynie na tym źródle informacji, można nie być na bieżąco. Zdecydowanie lepszym wyborem są aplikacje na smartfona. 

Jak widać, znalezienie stacji ładowania samochodów elektrycznych nie jest trudnym zadaniem. Pomagają w tym specjalne aplikacje oraz fakt, że takich punktów na mapie Polski pojawia się i będzie się pojawiać coraz więcej. 

Total
0
Shares
Zobacz również: