Jakim środkiem transportu zwiedzać Trójmiasto? – pomysły i porady

Północ Polski prezentuje się niezwykle barwnie i każdego roku przyciąga masę turystów. Wpływ na to ma oczywiście dostęp do Morza Bałtyckiego, uznawanego przez wielu za jedno z najbardziej unikatowych na całym świecie. To jednak nie jedyny powód, dla którego zarówno obywatele, jak i obcokrajowcy chętnie odwiedzają ten region. Ogromną ciekawość wzbudzają trzy miasta położone bardzo blisko siebie. Mowa oczywiście o Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Chcąc zwiedzić wszystkie te obszary, wielu osobom wystarcza jeden weekend. Ważne natomiast, aby mieć w tym czasie zaplanowaną każdą czynność i posiadać dokładny plan podróży.

Do tego celu wymagany jest odpowiedni środek transportu. Piesze wycieczki na tak dalekie dystanse raczej się w tym przypadku nie sprawdzą, a my w ten sposób zobaczymy znacznie mniej niż faktycznie byśmy chcieli. W poniższym wpisie postaramy się więc dokładnie opisać wszystkie możliwości przemieszczania się po Trójmieście, a dodatkowo wskażemy te, na które szczególnie warto zwrócić uwagę.

Komunikacja miejska – tramwaje, autobusy, SKM

Prawdę mówiąc, całe Trójmiasto jest ze sobą bardzo dobrze skomunikowane. Dogodnie rozbudowana infrastruktura w większości miejsc pozbawia miasta korków, a linie tramwajowe również działają sprawnie i bez zarzutów. Dodatkowo, do szybkiego przemieszczania się między miastami służą popularne SKM-y. Są to po prostu pociągi kursujące między Gdynią, Gdańskiem i Sopotem.

Problemem jest jednak fakt bycia uzależnionym od rozkładów jazdy. W teorii, wszystkie środki komunikacji kursują często. Zdarzają się jednak opóźnienia i awarie, na które w przypadku dwudniowego wypoczynku raczej nie możemy sobie pozwolić.

Carsharing – czy warto poruszać się autami na minuty?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, korków w Trójmieście raczej ciężko się dopatrzeć. Dowodzi to jedynie temu, że z usług takich jak auto na minuty trójmiasto słynie. To bardzo wygodna opcja pozwalająca na dojazd w każde miejsce, bez konieczności odpowiadania za samochód po jego odstawieniu. Klient może zlokalizować pojazd w dowolnym momencie, wsiąść do niego i po prostu jechać. Płaci on wtedy jedynie za przejechany dystans bądź minuty korzystania. Serdecznie polecamy korzystanie z takiego rozwiązania w kontekście zwiedzania Trójmiasta, a to ze względu na dużą oszczędność czasu. To niekiedy nawet lepszy wybór od poruszania się swoim prywatnym samochodem, a to przez wzgląd na brak płatności za parkingi i konieczność bycia przywiązanym do pojazdu.

Taxi bądź aplikacje do przewozu pasażerów

Przewóz taksówkami jest z pewnością szybki i bezproblemowy. W pełni można go polecić, jednak nie w przypadku ograniczonego budżetu. Jeden przejazd to często kwestia kilkudziesięciu złotych, które można by w tym mieście przeznaczyć chociażby na smaczny obiad w restauracji. Warto więc poważnie się zastanowić nad wyborem odpowiedniego środka transportu, który okaże się zarówno tani, jak i optymalny czasowo dla zwiedzających Trójmiasto turystów.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również: