Transport kolejowy, miejski, autobusowy i lotniczy

Wkrótce start sezonu wrocławskiej zabytkowej linii tramwajowej

Już 16 czerwca po raz kolejny wyruszą na tory zabytkowe wrocławskie tramwaje na specjalnej linii tramwajowej. Co roku historyczne pojazdy na szynach stanowią jedną z ciekawszych atrakcji miasta.

Przygotowania do uruchomienia tej specjalnej linii już się rozpoczęły. Trwa konkurs, dzięki któremu zostanie wyłoniona organizacja, która zajmie się obsługą wspomnianej linii. Chętni mogą się zgłaszać do 1 czerwca. O tym, kto będzie obsługiwał linię dowiemy się już 6 czerwca.

Na kursy zabytkowych tramwajów zaplanowano przeznaczenie 100 tysięcy złotych. Ceny biletów prawdopodobnie na poziomie z lat ubiegłych, czyli 8 złotych za bilet normalny oraz 4 złote za bilet ulgowy. Niestety tegoroczna trasa linii nie jest jeszcze znana. Informacje na temat jej przebiegu poznamy dopiero po rozstrzygnięciu konkursu. W zeszłym roku funkcjonowały 4 warianty tras, w tym dwie z przewodnikiem. Wszystkie trasy prowadziły obok największych atrakcji miasta.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More