Koleje Dolnośląskie wycofują się z podwyżki

Pociąg Kolei Dolnośląskich/Fot. Emil Włuka

Pod koniec minionego tygodnia Koleje Dolnośląskie poinformowały o kilku zmianach w swojej taryfie, głównie niekorzystnych dla pasażerów. Dotyczyły one zaprzestania honorowania części biletów Polregio oraz podwyżek cen. Teraz przewoźnik wycofał się z części planowanych zmian.

O nagłym pogorszeniu oferty KD pisaliśmy w piątek. Przewoźnik ogłosił wówczas, że od 1 wrześnie rezygnuje z honorowania wielu ofert Przewozów Regionalnych, m.in. REGIOkarnetu, Biletu Turystycznego i Razem w Polskę. Spółka tłumaczyła się niskim zainteresowaniem ze strony podróżnych. Największe kontrowersje wywołało jednak wycofanie się z honorowania Biletu Turystycznego i jednoczesnego znacznego podniesienia ceny jego odpowiednika ważnego wyłącznie w pociągach KD – „Podróżuj z KD”. Cena tej oferty miała wzrosnąć z 35 do aż 47zł, tym samym stając się droższa od Biletu Turystycznego, którego cena wynosi 45zł.

To właśnie ze wspomnianej podwyżki przewoźnik postanowił się wycofać. W zaaktualizowanej informacji na stronie Kolei Dolnośląskich nie znajdziemy już informacji o planowanym podniesieniu ceny biletu w ramach oferty „Podróżuj z KD”. Spółka pozostała tylko przy zmianie nazwie oferty na „Weekend z KD”. Niestety, przewoźnik nie wycofuje się z rezygnacji z honorowania części ofert Przewozów Regionalnych, o których pisaliśmy w piątek. Jest to decyzja uciążliwa dla pasażerów szczególnie tam, gdzie przewozy wykonują zarówno Koleje Dolnośląskie jak i Przewozy Regionalne, czyli m.in. na odcinkach Węgliniec – Goerlitz, Wrocław – Szklarska Poręba, czy Wrocław – Rawicz. Zmiana decyzji Kolei Dolnośląskich zatem nie zapobiegnie dezintegracji kolejowych taryf w województwie dolnośląskim, a tym samym spadku atrakcyjności transportu kolejowego w oczach podróżnych.

Total
0
Shares
Zobacz również: