Najważniejsze zalety systemu BDF

Fot. materiał partnera

System BDF to prawdziwa innowacja, która spotkała się z niemałym entuzjazmem osób zarządzających flotą pojazdów w przedsiębiorstwie. Jest to doskonała propozycja dla firm transportowych, ale nie tylko. Dział logistyki jest bezpośrednio powiązany z innymi obszarami organizacji. To właśnie dlatego należy dążyć do jego usprawniania.

Wzrost efektywności

System BDF to w dużym uproszczeniu kilka naczep przypadających na jeden pojazd dwuosiowy. Właśnie dlatego można zwiększyć efektywność prowadzonej działalności. Przede wszystkim można zmniejszyć flotę pojazdów. Być może nie potrzebujemy tak dużej liczby samochodów. Należy pamiętać, że każdy z nich generuje ogromne koszty. Wymaga ubezpieczenia, przeglądów technicznych, a także serwisowania. Większa liczba naczep pozwala wyeliminować przestoje, a także inne powszechnie występujące problemy.

Mniejsza liczba kierowców

Wiadomym jest, że im mniejsza liczba samochodów, tym mniejsza liczba zatrudnianych kierowców. Oszczędności w skali roku znajdują się na wysokim poziomie. Oczywiście nie trzeba obawiać się spadku wydajności przedsiębiorstwa. Przyczepa BDF – https://gniotpol-trailers.com/pl/systemy-wymienne-bdf pozwala zredukować ilość obowiązków. Dzięki niej można również przyspieszyć realizację podstawowych zadań. Ponowny załadunek nie musi odbywać się po rozładowaniu towarów. Załadowana naczepa może zostać odłączona i wymieniona na nową. Kierowca może więc wyruszyć w dalszą drogę.

Wyższa wygoda użytkowania

System BDF to najprostszy sposób na to, aby zoptymalizować łańcuch dostaw w przedsiębiorstwie. Z pewnością zostanie to docenione również przez naszych klientów. Możemy uniknąć presji czasu. Klient rozładowuje towar wtedy, kiedy mu to odpowiada. Nie musi martwić się o to, że dostawca będzie miał opóźnienie. Z pewnością pozytywnie wpłynie to na jakość współpracy. Wdrożenie opisywanego systemu wydaje się skomplikowane. Warto jednak wiedzieć, że usprawnienia mogą być wprowadzane stopniowo. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy posiadają ograniczony budżet. Na uwagę zasługuje również fakt, że inwestycja zwraca się dość szybko.

Total
25
Shares
Zobacz również: