Dlaczego warto przeprowadzać transport kontenerów z wykorzystaniem samochodów ciężarowych?

Transport kontenerów może odbywać się na różne sposoby. Jest to mocno uzależnione od indywidualnych preferencji poszczególnych klientów. Jednak najczęściej łączony jest transport drogowy oraz morski. Zdarza się, że przewóz kontenerów organizowany jest z wykorzystaniem kolei, jednak zdecydowana większość naszych klientów wybiera wygodę, która stoi za nowoczesną flotą samochodów ciężarowych.

Transport kontenerów z wykorzystaniem tirów – dlaczego warto?

Transport kontenerowy umożliwia przewożenie rozmaitych produktów na terenie całego świata. W Polsce najczęściej organizowany jest pomiędzy krajami Unii Europejskiej, jednak bardzo często zdarza się również konieczność przewozu do krajów spoza sojuszu. Specjalistyczny sprzęt doskonale sprawdza się jako zabezpieczenie przed uszkodzeniami transportowanego towaru oraz wypadkami na trasie.

Oszczędność czasu

W pociągach towarowych pojawia się problem, ponieważ są one uzależnione od wielu czynników. W przeciwieństwie do nich, transport drogowy wiąże się z dużą oszczędnością czasu oraz możliwością dopasowania się do indywidualnych preferencji klientów. Każdy kontener może wyjechać wtedy, kiedy jest to konieczne. Nie ma tutaj konieczności oczekiwania na transport kolejnych elementów, żeby móc ruszyć. Dopasowujemy nasze usługi w transporcie do wymagań naszych klientów, dlatego mamy pewność, że całość przebiegnie zgodnie z ich oczekiwaniami.

Bezpieczny przewóz kontenerów we wskazane miejsce

Każdy kontener dostarczamy dokładnie tam, gdzie jest to konieczne. Transportu drogowego nie ogranicza nic. Możemy dotrzeć do każdego miasta, gdzie jest to konieczne. Dzięki temu transport kontenerów w żaden sposób nie omija mniejszych miejscowości i miast, gdzie nie dojeżdża kolej. Jest to ogromna zaleta i ułatwienie dla tych, którym zależy na sprawnym rozporządzaniu firmą oraz dokładnym określeniu, kiedy i gdzie powinien znaleźć się transport.

Brak dodatkowej logistyki

Transport kontenerów z wykorzystaniem połączeń drogowych to znaczne ułatwienie logistyki dla naszych klientów. Dodatkowo zapewniamy możliwość pomocy na wszystkich etapach, kiedy jest to konieczne. Dodatkowo, w porównaniu z innymi formami transportu, wykorzystanie samochodów ciężarowych związane jest z najmniejszymi trudnościami oraz największymi możliwościami logistycznymi.

Dlaczego transport drogowy jest najbardziej popularną formą przewozu kontenerów?

Jak już wspomnieliśmy, transport drogowy to najbardziej wygodna i popularna forma przewożenia kontenerów dla naszych klientów. Dlaczego tak jest? Przede wszystkim ze względu na wygodę. Nasi klienci nie muszą zajmować się dodatkowo licznymi sprawami organizacyjnymi związanymi z innymi formami transportu. Wiedzą, że nasz kierowca czeka w samochodzie ciężarowym na ich kontener, odbierze go i bezpiecznie dostarczy na miejsce. Pojawiają się tutaj dwa główne punkty, kiedy konieczny jest udział klienta – odbiór towaru przez kierowcę oraz zdanie tego towaru we wskazanym miejscu. Jeśli na trasie pojawiają się dodatkowe punkty, jak granica państwa lub Unii Europejskiej, wówczas konieczny jest dodatkowy kontakt. Jednak są to wyjątkowe sytuacje, których jest znacznie mniej niż w przypadku innych form przewozu.

Jak zamówić transport kontenerów dla swojej firmy?

Chcąc skorzystać z naszych usług transportu kontenerów, warto skontaktować się z nami z wykorzystaniem strony internetowej lub numeru kontaktowego. Chętnie odpowiadamy na wszystkie pytania oraz pomagamy tak zorganizować transport, żeby było to jak najwygodniejsze dla naszych klientów.

Total
0
Shares
1 komentarz
  1. Ciekaw jestem, jak śledzona jest droga między poszczególnymi punktami? Wykorzystywany jest jakiś system do śledzenia?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również: