Wraca pociąg KD Rowerowy

Fot. materiały KD

Wagon rowerowy Kolei Dolnośląskich wraca po zimowej przerwie. Pierwszy pociąg z tym wagonem ruszy w weekendy z Wrocławia do Świdnicy i dalej – do Jaworzyny Śląskiej.

Od 2023 roku na podróżnych czeka kilka nowości: przede wszystkim z wagonu będzie można skorzystać na nowych stacjach. Dotychczas taka okazja była możliwa wyłącznie na stacjach: Wrocław Główny, Sobótka Zachodnia i Świdnica Przedmieście. W tym sezonie rowerzyści będą mogli zapakować swój jednoślad do wagonu również na stacjach: Wrocław Partynice, Sobótka, Świdnica Miasto oraz Jaworzyna Śląska.

– Zeszłoroczny pilotaż pozwolił nam doprecyzować, ile czasu potrzeba na sprawny załadunek i rozładunek rowerów. Dzięki temu przygotowaliśmy rozkład jazdy, który pozwala to robić na większej liczbie stacji.

Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Szczególnie atrakcyjnym kierunkiem będzie Sobótka. To właśnie tam wielu rowerzystów zaczynało swoją podróż i było zaskoczonych, że nie mogą skorzystać z wagonu rowerowego. Spowodowane to było faktem, że w miejscowości znajdują się dwie stacje – to na Sobótce Zachodniej, oddalonej od centrum, istnieje tzw. mijanka kolejowa, która umożliwiała skonstruowanie rozkładu jazdy dającego odpowiedni czas na załadunek i rozładunek rowerów. 

Teraz z wagonu rowerowego będzie można skorzystać na obu stacjach w miejscowości pod Ślężą. Pociąg KD Rowerowy wyruszy w weekendy z Wrocławia Głównego o godz. 8.52. W przeciwnym kierunku – z Jaworzyny Śląskiej – wystartuje o godz. 15.24 (z Sobótki Zachodniej o 16.29, Sobótki  o 16.32). Rowerzyści powinni pojawić się na stacji z około 10-minutowym wyprzedzeniem. 

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również: