Dwie firmy chcą odnowić składy SKM Trójmiasto

Wnętrze jednostki EN57-1115 /fot. Emil Włuka/zbiorowy.info

Dziś miało miejsce otwarcie ofert w przetargu na naprawę P4 siedmiu EZT EN57 należących do PKP SKM w Trójmieście. O Zamówienie starają się ZNTK Mińsk Mazowiecki oraz Serwis Pojazdów Szynowych ASO Mieczkowski.

Przetarg podzielony został na 3 zadania. Pierwsze obejmowało naprawę P4 pojazdów EN71 nr 035, EN57 nr 1115 oraz EN57 o numerze 1738, drugie zadanie dotyczyło jednostek EN57 nr 1052, EN57 nr 1122 oraz EN57 o numerze 1757,a trzecie pojazdów EN71-047 i EN71-040.

– Oferty złożyli ZNTK Mińsk Mazowiecki na wszystkie 3 zadania oraz Serwis Pojazdów Szynowych ASO Piotr Mieczkowski na zadanie nr 2 – mówi w rozmowie z nami Tomasz Złotoś, rzecznik prasowy PKP SKM w Trójmieście. Przewoźnik nie podaje na razie kwot, jakie oferują za wykonawcy, ale zapewnia, że wszystkie oferty mieszczą się w kosztorysie.

Naprawa P4 będzie uzupełniona o szereg prac dodatkowych m.in. likwidację jednego WC na rzecz wstawienia dodatkowych stojaków na rowery, wymianę laminatów ściennych w zależności od stopnia ich zużycia w danej jednostce, wymianę lub pranie tapicerki foteli, montaż oświetlenia LED, czy też zwiększenie przestrzeni dla pasażerów poprzez zabudowę nowego, mniejszego przedziału dla kierownika pociągu. Wczytując się jednak w Opis Przedmiotu Zamówienia można zauważyć, że dla jednej jednostki, EN71-047, zakres prac jest mniejszy i obejmuje jedynie montaż nowych wyświetlaczy, wymianę tapicerki siedzeń oraz wymianę pojedynczych laminatów. Zapytaliśmy przewoźnika, dlaczego ten jeden skład został objęty mniejszym zakresem prac. – Ten skład jest przed naprawą P5, więc nie było sensu naprawiać czy modernizować elementów, które i tak będą wymieniane podczas naprawy głównej – tłumaczy Tomasz Złotoś.

O zwycięzcy przetargu będziemy informować na łamach zbiorowy.info.

Total
0
Shares
Zobacz również: