Kolejne pociągi mogą być premium

PKP Intercity od dawna promuje połączenia realizowane przez pociągi Pendolino jako uslugę Premium. Teraz swoje pociągi Premium chcą mieć też inni przewoźnicy.

Na początku roku Koleje Dolnośląskie ogłosiły, że pracują nad uruchomieniem przyspieszonych pociągów Premium. Miałyby to być połączenia realizowane w szczytach przewozowych pomiędzy Wrocławiem a dużymi ośrodkami miejskimi regionu (Jelenia Góra, Wałbrzych i Legnica). Dzięki postojom jedynie na wybranych stacjach oraz użyciu nowoczesnych zespołów trakcyjnych, spółka chciałaby uzyskać atrakcyjny czas przejazdu, konkurencyjny z przejazdem samochodem. Rzecznik Kolei Dolnośląskich od razu zaznacza, że połączenia Premium nie będą droższe i będzie na nich obowiązywała standardowa taryfa biletowa.

Usługa premium może też za jakiś czas zagościć w Małopolsce. Grzegorz Stawowy, prezes Kolei Małopolskich zapowiedział w Radiu Kraków, że pociągi premium mogą się pojawić na linii Kraków – Katowice.

– Po remontach chcemy ruszyć z połączeniem Kraków-Katowice. Z Kolejami Śląskimi chcemy uruchomić takie wahadło co godzinę. My co godzinę, Koleje Śląskie co godzinę, czyli pociąg by jeździł co 30 minut do Katowic. Czas przejazdu około godziny, pociąg premium, przyspieszony – zapowiada Grzegorz Stawowy.

Total
0
Shares
Zobacz również: