Transport kolejowy, miejski, autobusowy i lotniczy

Autobusy przyjechały, tylko kolor jest zły

SOR, czeski producent autobusów dostarczył do Chrzanowa pięć nowych pojazdów. Mieszkańcy nie mogą się jednak cieszyć z nowoczesnych pojazdów, ponieważ producent pomylił… kolor. Autobusy wracają do producenta na malowanie.

Jak informuje lokalny portal przelom.pl, firma Transgór (jeden z przewoźników jeżdżących na zlecenie Związku Komunalnego „Komunikacja Międzygminna”) zakupiła 20 nowych autobusów – 15 z nich od polskiej firmy Solaris, zaś kontakt na dostawę pozostałych 5 wygrał czeski producent SOR. Te ostatnie właśnie przyjechały do Chrzanowa. Już na pierwszy rzut oka było widać, że są wadliwe. Karoseria była bowiem żółta, a powinna być niebieska (takie malowania mają autobusy w Chrzanowie). Teraz nowoczesne pojazdy zamiast wozić pasażerów, wracają do fabryki na ponowne malowanie.

Transgór za pięć 12-metrowych wozów zapłacił czeskiemu przewoźnikowi pond 5,1 mln zł. Część z tej kwoty pochodziło z dofinansowania unijnego.

Źródło Przelom.pl

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More