Lubelskie wymienia tabor kolejowy

Być może takie, dwuczłonowe EZT zobaczymy na Lubelszczyźnie /Fot.Phil Richards/Wikimedia

Lubelski Urząd Marszałkowski ogłosił przetarg na zakup 11 dwuczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych. Będą to pierwsze w pełni nowe pojazdy elektryczne w tym regionie. Nowe jednostki mają być dostarczone do listopada 2019 roku.

Nowe ezety mają rozwijać prędkość do 160km/h, co jest istotnym parametrem w kontekście modernizacji linii kolejowej nr 7 z Warszawy do Lublina. Innym wymogiem technicznym, jaki stawia się nowym pojazdom jest przystosowanie do obsługi peronów o wysokości od 300 do 1000mm. Co ciekawe, w regionie, który mają obsługiwać nowe pojazdy, praktycznie nie występują perony o wysokości większej od 760mm.

Kryteriami oceny ofert w przetargu będą: cena (60%), okres gwarancji (40%). Zamawiający chce, aby nowe składy zostały dostarczone do listopada 2019 roku. Pieniądze na zakup mają pochodzić z RPO dla województwa lubelskiego. Otwarcie ofert zaplanowano na 22 marca.

Zakupy UM województwa lubelskiego nie są jedynymi inwestycjami w regionie. Przewozy Regionalne zapowiedziały przekazanie do oddziału lubelskkiego ośmiu EN57 zmodernizowanych do standardu ALd. Obie inwestycję pozwolą na wymianę większości regionalnego taboru trakcji elektrycznej w województwie.

Total
0
Shares
Zobacz również: