Transport kolejowy, miejski, autobusowy i lotniczy

Miłośnik transportu zapragnął kasownika

Prawdziwego miłośnika transportu miejskiego zatrzymali policjanci z Elbląga. Dwudziestolatek postanowił ukraść z jednego z tramwajów… kasownik. Podczas przeszukania policjanci znaleźli również inne transportowe trofea.

Całkiem spora kara może czekać młodego mieszkańca Gdańska, który postanowił z elbląskiego tramwaju ukraść kasownik. – Mężczyzna trzykrotnie jechał wspomnianym wagonem i za każdym razem częściowo rozmontowywał kasownik, aż w końcu za trzecim udało mu się go odczepić – mówi Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu.

Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu zawiadomił policję i przekazał nagranie z monitoringu. Gdy młody mężczyzna dowiedział się, że funkcjonariusze policji są na jego tropie i nie uniknie kary – odesłał kasownik do właściciela, kierując jednocześnie list z przeprosinami.

Podczas przeszukania w domu dwudziestolatka policjanci znaleźli również rozkłady jazdy i inne przedmioty pozyskane z autobusów lub tramwajów z różnych miast. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży. Elbląski ZKM oszacował wartość kasownika na 2 tysiące złotych.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More