Wróci sypialny ze Śląska do Trójmiasta

Zdjęcie ilustracyjne /Fot. Emil Włuka/zbiorowy.info

Od 21 marca PKP Intercity wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów uruchomi bezpośredni wagon z miejscami do leżenia z Krakowa przez Katowice do Gdyni Głównej. Pojedzie on jednak inną niż dotychczas trasą, która wiodła przez Częstochowę, Łódź i Bydgoszcz.

Wagon będzie kursował od 21 marca do 19 czerwca z Gdyni do Krakowa oraz od 22 marca do 21 czerwca z Krakowa do Gdyni. Dotychczas wagon sypialny łączący Śląsk z Trójmiastem kursował w składzie pociągu TLK Pogoria z Gdyni do Bielska Białej. Tym razem wagon będzie kursował w składzie TLK „Rozewie” z Gdyni do Szklarskiej Poręby i na stacji Wrocław Główny będzie przełączany do pociągu TLK „Uznam” ze Świnoujścia do Krakowa. Będzie to wagon standardu WL/Bc, czyli kuszetka z przedziałami trzymiejscowymi. Wagony do obsługi połączenia będą pozyskane z pociągu TLK Karpaty, który z powodu remontu fragmentu kolejowej zakopianki będzie dojeżdżał tylko do Krakowa, bez wagonów sypialnych.

Na czas wakacji wspominany wagon nie będzie kursował, ale planowane jest wznowienie jego kursowania z powrotem od 15 września. W czasie wakacji podróżni będą mieli do dyspozycji wagony sypialne w pociągu TLK „Wydmy” z Bohumina do Łeby i Helu przez Trójmiasto.

Total
0
Shares
Zobacz również: