Transport kolejowy, miejski, autobusowy i lotniczy

Zbliżają się utrudnienia na kolejowej Zakopiance

Już za miesiąc rozpoczną się prace modernizacyjne na linii kolejowej nr 97 na odcinku Skawina – Sucha Beskidzka. Inwestycja aż do wakacji uniemożliwi kursowanie pociągów z Krakowa do Zakopanego.

Utrudnienia rozpoczną się już 22 marca, kiedy z powodu rozpoczęcia modernizacji zamknięta zostanie linia kolejowa nr 97 na odcinku Skawina – Sucha Beskidzka. Od Krakowa do Suchej Beskidzkiej podróżni będą zmuszeni korzystać z komunikacji zastępczej uruchamianej za pociągi Polregio (na rozkładzie jazdy oznaczone jako BUS). Dopiero tam będzie przesiadka na pociąg dowożący pasażerów do Zakopanego. PKP Intercity zaś skróci wszystkie pociągi do stacji Kraków aż do wakacji, kiedy planowane jest ponowne otwarcie linii. Jedynie kursujący w wybranych terminach pociąg Kolei Śląskich Ornak nie będzie dotknięty zmianami spowodowanymi modernizacją.

W czasie trwania modernizacji tylko jeden pociąg PKP Intercity będzie dojeżdżał do stolicy Tatr. Będzie to kursujący przez Żywiec, Jeleśnię i Suchą Beskidzką TLK „Halny”, który pojedzie trasą objazdową przez Wadowice i Andrychów.

Modernizacja linii kolejowej 97, choć powoduje duże utrudnienia, jest konieczna do poprawy jakości podróży i skrócenie czasu przejazdu w polskie Tatry. Oprócz wymiany torów będą zmodernizowane znajdujące się po drodze perony na stacjach i przystankach osobowych, co podniesie standard obsługi podróżnych. Powstanie też zupełnie nowy przystanek Radziszów Centrum oraz łącznica w Kalwarii Zebrzydowskiej Lanckoronie, mająca umożliwić przejazd pociągu pomiędzy linią kolejową nr 97 a linią kolejową nr 115 do Bielska-Białej bez zmiany kierunku jazdy.

Mimo, że normalny ruch pociągów zostanie przywrócony okres wakacji to modernizacja linii kolejowej ze Skawiny do Suchej Beskidzkiej zakończona zostanie dopiero w 2020 roku.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More