KD z profesjonalnym ośrodkiem szkolenia maszynistów

Wczoraj w Legnicy Koleje Dolnośląskie zaprezentowały nowy, profesjonalny ośrodek szkolenia maszynistów. W ośrodku znajduje się pełnowymiarowa kopia kabiny 45WE.

– Z Kolei Dolnośląskich korzysta na co dzień coraz więcej mieszkańców naszego regionu oraz turystów. Musimy zatem stale się rozwijać, aby sprostać oczekiwaniom podróżnych. Dzięki ośrodkowi szkoleniowemu do zespołu KD już niebawem dołączą kolejni w pełni wyspecjalizowani maszyniści, którzy będą się przygotowywać na specjalnym symulatorze – wiernym odwzorowaniu pojazdu, który zapewnia realistyczne wrażenie prowadzenia pojazdu oraz ułatwia rozpoznawanie zagrożeń – mówił Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Kabina symulatora jest 1:1 kopią kabiny pełnowymiarowego pojazdu 45WE, wraz z kompletnym pulpitem, urządzeniami diagnostycznymi i oświetleniem. Będzie w pełni odtwarzać drgania, przyspieszenie, hamowanie, czy nawet wykolejenie. System wyświetlania obrazu został oparty o najwyższej jakości monitory Ultra HD (4K) zamontowane we wnękach okiennych kabiny. Jakość i dynamika obrazu umożliwią poczucie poruszania się prawdziwym pojazdem i znacznie ułatwią prowadzenie szkoleń oraz pogłębią wrażenie realności symulacji.

– To kolejny istotny krok dla rozbudowy Kolei Dolnośląskich. Rozwijamy nasz tabor, a podróżnych stale przybywa. Jest to zatem naturalne, że Spółka potrzebuje kolejnych wykwalifikowanych pracowników. Przyszli maszyniści szkolić się będą na najwyższej jakości sprzęcie, który niezwykle dokładnie odwzorowuje znaczną część tras kolejowych województwa dolnośląskiego – dodaje Jerzy Michalak, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Ciekawostką jest również, że wirtualizacją objęte są nie tyko tory, wskaźniki, czy semafory, ale również budynki, dworce, czy perony. Sesje symulacyjne będą mogły być także dostosowywane do różnorodnych warunków pogodowych.

inf.prasowa/KK

Total
0
Shares
Zobacz również: