Rusza budowa nowej linii tramwajowej w Gdańsku

Linia tramwajowa w Gdańsku/Fot. Kacper Rompca

Miasto Gdańsk podpisało umowę na budowę linii tramwajowej w ulicy Nowej Bulońskiej, łączącej intensywnie rozwijające się południowe dzielnice Gdańska z centrum miasta. Inwestycja warta 192mln zł będzie ukończona w kwietniu 2019 roku.

Nowa linia połączy Ujeścisko w dzielnicą Piecki – Migowo, zwaną powszechnie Moreną, a w konsekwencji z centrum miasta. Ułatwi ona także dojazd mieszkańcom Ujeściska do przystanku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej zlokalizowanego w dzielnicy Piecki – Migowo.

W ramach inwestycji powstanie nowa ulica o długości 2,8km wraz z dwutorową linią tramwajową o długości 2,6km, na której znajdą się 4 przystanki. Nowy odcinek rozpocznie się w miejscu dzisiejszej krańcówki linii nr 12 „Migowo” a zakończy się węzłem integracyjnym przy skrzyżowaniu ul. Warszawskiej i Jabłoniowej. Droga wraz z linią tramwajową powstanie w zupełnie nowym przebiegu, w terenie o trudnym profilu. Celem budowy nowego ciągu transportowego konieczne było wyburzenie części ogródków działkowych.

Drogę wraz z linią tramwajową wybuduje sopocka firma NDI za 191,7mln zł. Miasto przekaże jej teren budowy w najbliższy czwartek. Prace budowlane mają zakończyć się do końca kwietnia 2019 roku. Pierwsi pasażerowie pojadą nową linią prawdopodobnie w IV kwartale 2019 roku.

Total
1
Shares
Zobacz również: