Miasto Koszalin sfinansuje wakacyjne pociągi do Mielna

Zdjęcie ilustracyjne/102?/Fot. Zyrafazbk/wikimedia

Od 23 czerwca zostaną uruchomione sezonowe pociągi relacji Koszalin – Mielno Koszalińskie. Kursy będą uruchamiane do 2 września i będą finansowane z budżetu miasta Koszalina jako alternatywna forma dojazdu na morze.

Zasady uruchamiania pociągów zostały ujęte w przegłosowanej przez radę miasta uchwale. Rozkład jazdy przewiduje uruchamianie 6 par pociągów w dobie od poniedziałku do czwartku. W piątki pojedzie 10 par pociąów a w soboty i niedzielę 11par. Poza weekendami z Koszalina pierwszy pociąg wyruszy o 10:33 a ostatni o 19:52. Z Mielna pierwszy pociąg odjedzie o 11:09, a ostatni o 20:15.W weekendy pierwszy pociąg z Koszalina wyruszy o 9:22 a ostatni o 21:00. W drugą stronę pierwszy wyruszy o 10:00, zaś ostatni o 21:38. Pokonanie odcinka o długości nieco ponad 13 kilometrów ma zająć dokładnie 15 minut, co jest konkurencyjnym czasem przejazdu wobec transportu indywidualnego w sezonie. Cena biletu wyniesie 5 złotych. Na okres kursowania pociągów w Mielnie będzie otwarta kasa biletowa.

Koszty jakie poniesie miasto z tytułu uruchomienia pociągów wyniosą około 266 tysięcy złotych. W tym koszcie zawierają się opłaty za korzystanie z infrastruktury oraz dopłata do przewozów. Kursy obsłużą Przewozy Regionalne. Pociąg na trasie Koszalin – Mielno ma stanowić atrakcyjną alternatywę dla zakorkowanych dróg prowadzących nad morze.

Total
0
Shares
Zobacz również: