Kolejne pojazdy zastępcze trafiły do Kolei Śląskich. Tym razem pojadą Feniksy

EN57FPS w służbie Polregio/Fot. Emil Włuka

Pesa Bydgoszcz dalej boryka się z opóźnionymi dostawami pojazdów rodziny Elf2 dla Kolei Śląskich. Zgodnie z umową w przypadku opóźnienia dostaw musi ona zapewnić pojazdy zastępcze. Dzięki temu we flocie KŚ pojawia się coraz więcej odmiennych typów taboru. Tym razem będą to EN57FPS.

Pojazdy zastępcze za niedostarczone na czas Elfy2 jeżdżą w Kolejach Śląskich już od ubiegłorocznego lata. Początkowo były to pojazdy serii 14WE, będące własnością Industrial Division, a także dwa wagony silnikowe serii EN81. Obecnie przewoźnik obsługuje swoje połączenia zastępczymi pojazdami serii 14WE (ID) , EN71KM (Kolei Mazowieckich), a teraz dołączyły do nich cztery jednostki EN57FPS zwane Feniksami. Mają one kursować w trakcji podwójnej i zastępować niedostarczone do czteroczłonowe jednostki 22Wed, produkowane przez firmę Pesa Bydgoszcz.

Coraz większe rozdrobnienie typów taboru przysparza licznych problemów w utrzymaniu floty z powodu konieczności zakupu bardzo zróżnicowanych części zamiennych i odmiennych sposobów serwisowania. Po zakończeniu dostaw nowych EZT problem powinien zmniejszyć. Nie będzie jednak całkowicie wyeliminowany, gdyż własny park taborowy Kolei Śląskich jest mocno zróżnicowany.

Dostawy kolejnych Elfów2 powinny ruszyć jeszcze w czerwcu.

Total
0
Shares
Zobacz również: