Prace przy stacji Warszawa Główna rozpoczęte

Tak aktualnie wygląda Warszawa Główna /Fot. PKP PLK

Firma Trakcja PRKiI, będąca wykonawcą odbudowy stacji Warszawa Główna, weszła na plac budowy i rozpoczęła prace ziemne. Za około rok na stacji znów pojawią się rozkładowe pociągi pasażerskie i pasażerowie.

Obecnie wykonawca jest na etapie demontażu starej nawierzchni kolejowej za pomocą ciężkiego sprzętu. Ponadto trwa gromadzenie materiałów niezbędnych do rozpoczęcia właściwych prac budowlanych. Inwestycja ma związek z planowaną przebudową linii średnicowej, podczas której Warszawa Główna przejmie obsługę części podróżnych, m.in. kierunku Radomia. Stacja ma być gotowa do użytku do III kwartału 2019 roku. Odbudowa dawnej stacji pochłonie około 81 milionów złotych.

Jak będzie wyglądała reaktywowana Warszawa Główna?
W ramach inwestycji zbudowane zostaną dwa trzystumetrowe perony, wraz z wejściem od strony ulicy Towarowej, a także kładką od strony Alei Jerozolimskich. Celem umożliwienia korzystania z kładki przez rowerzystów i osób ograniczonych możliwościach poruszania się zostanie ona wyposażona w cztery windy oraz rampę. Perony będą wyposażone w wiaty (po 4 na każdy peron), system informacji pasażerskiej, ławki i kosze na śmieci. Przed stacją znajdą się zaś miejsca parkingowe dla samochodów i rowerów, którymi na pociąg będą przyjeżdżać pasażerowie. O szczegółach tej inwetsycji pisaliśmy tutaj.

Total
0
Shares
Zobacz również: