Tańsza podróż Kolejami Dolnośląskimi do Zamku Książ

Wraz z początkiem sierpnia oficjalnie rozpoczęto współpracę pomiędzy Zamkiem Książ, a Kolejami Dolnośląskimi. Dzięki temu pasażerowie Kolei Dolnośląskich chcący zwiedzić zamek będą mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanej oferty.

Podczas środowej konferencji zorganizowanej na wałbrzyskim Zamku Książ. Doszło do uroczystego podpisania umowy, inaugurującej początek wspólnych działań Kolei Dolnośląskich i Zamku Książ. Podpis na dokumencie dotyczącym współpracy tych dwóch podmiotów złożył Cezary Pacamaj – Wiceprezes Zarządu Kolei Dolnośląskich oraz Anna Żabska – Prezes Zarządu Zamku Książ w Wałbrzychu. Jak zapewniają przedstawiciele stron umowy, współpraca przyniesie wiele korzyści, szczególnie dla turystów i osób, które planują odwiedziny wałbrzyskiego zamku. Od 1 sierpnia dostępna jest specjalna oferta dla podróżujących pociągami KD i posiadających bilety wstępu do Zamku Książ.

– Dzisiejsze wydarzenie jest naturalną konsekwencją dotychczasowej działalności miasta oraz ośrodków aglomeracji wałbrzyskiej. Od wielu lat wspieramy transport publiczny oraz rozwiązania proekologiczne. Zależy nam na świadomym i zrównoważonym rozwoju gospodarczym, ekonomicznym, ale i turystycznym Dolnego Śląska. Ważnym tego aspektem są podróże pociągiem, które stały się dzisiaj nie tylko modne, ale wręcz obowiązkowe w Europie. Po naszym województwie można podróżować do wielu niezwykłych lokalizacji, jakimi jest np. Walim, Jedlina, Kamienna Góra. Już dzisiaj Koleje Dolnośląskie mogą się pochwalić największym wzrostem liczby pasażerów spośród linii samorządowych. Wałbrzych w tej współpracy partycypuje i będzie wciąż partycypować – zadeklarował Roman Szełemej, Prezydent Miasta Wałbrzych.

Każdy pasażer, chcący zwiedzić Zamek Książ, może skorzystać z 30% zniżki na przejazd pociągami Kolei Dolnośląskich. Podróżny będzie musiał zakupić bilet „Tam i z powrotem” do stacji Wałbrzych Szczawienko i poinformować obsługę pociągu, że celem jest właśnie Zamek Książ (w drodze powrotnej należy zachować ze sobą bilet do zamku).

Współpraca KD i zamku dotyczy również wydarzeń specjalnych. Podczas Festiwalu Tajemnic, czy Festiwalu Kwiatów i Sztuki zniżka wyniesie 50%. – Dzisiaj łączymy dwa potencjały Zamku Książ i Kolei Dolnośląskich. Chcemy żeby podróżni przemieszczali się nie tylko w celach biznesowych, pomiędzy pracą i szkołą, ale również w turystycznych, poznając piękno ziemi wałbrzyskiej. To nie tylko zamek, ale i Stara Kopalnia oraz wiele innych atrakcji. Dzięki stworzonej przez nas ofercie na trasie Wrocław – Wałbrzych i z powrotem oszczędność może wynieść nawet 10 zł. Z myślą o naszych pasażerach będziemy nie tylko wspierać turystykę kolejową, ale i dalej ją rozwijać – kontynuował Cezary Pacamaj, Wiceprezes Kolei Dolnośląskich.

Celem ułatwienia dotarcia do zamku część kusrów zatrzymującej się przy dworcu Wałbrzych Szczawienko kursów będzie dojeżdżać do samego zamki. Przypominamy,że do Wałbrzycha można dostać się codziennie bezpośrednio za pomocą 12 par pociągów KD z Jeleniej Góry oraz 17 par pociągów KD z Wrocławia.

Total
0
Shares
Zobacz również: