PKP Intercity obniża ceny biletów do Berlina

Skład PKP IC na stacji Berlin Hbf/Fot. Emil Włuka

Połączenia międzynarodowe z Warszawy do Berlina w ostatnim czasie stały się bardziej uciążliwe z powodu remontu linii kolejowej pomiędzy Warszawą a Poznaniem. Na szczęście narodowy przewoźnik postanowił nieco obniżyć ceny biletów. Teraz zamiast 29 euro zapłacimy 24,90 euro.

Obniżka cen biletów do Berlina dotyczy nie tylko osób podróżujących z Warszawy, ale także z Trójmiasta oraz Bydgoszczy. Najniższa możliwa cena biletu w 2 klasie wyniesie od 1 listopada 24,90 euro, zaś z Poznania 14,90 euro. Warto pamiętać, że jest to oferta specjalna, a zakupione bilety nie podlegają wymianom ani zwrotom.

Pula tanich biletów jest oczywiście ograniczona. Po wyczerpaniu najtańszej puli, uruchomione będą kolejne, stopniowo coraz droższych biletów. W przypadku relacji z Warszawy, Trójmiasta i Poznania takich progów promocyjnych będzie pięć (od 24,90 do 42,90 euro), zaś w przypadku relacji z Poznania będą obowiązywać 3 progi (14,90; 19,90; 24;90 euro). Dla porównania cena bazowa z Warszawy wynosi 52,60 euro, z Trójmiasta 52 euro, zaś z Poznania 39,80 euro.

W przeciwieństwie do większości relacji międzynarodowych obsługiwanych przez PKP Intercity bilet do Berlina można kupić przez Internet. Są jednak pewne ograniczenia. Można dokonać zakupu tylko na podróż do Berlina lub w relacji tam i powrót. Nie da się kupić biletów tylko w relacji z Berlina do Polski. Poza kanałem internetowym zakup biletów jest możliwy tylko w kasach międzynarodowych PKP Intercity, znajdujących się na dworcach w dużych miastach.

Total
3
Shares
Zobacz również: