Kolejny przewoźnik z płatnością kartą w pociągach

Fot. Koleje Dolnośląskie

Koleje Dolnośląskie dołączają do grona przewoźników umożliwiających płatności kartą za zakup biletów na pokładzie swoich pociągów. Przewoźnik dołącza m.in. do PKP Intercity, Polregio i PKP SKM, które już od jakiegoś czasu oferują taką usługę.

Płatność kartą w pociągach Kolei Dolnośląskich uruchomiono od dziś, 2 kwietnia. Możliwa jest we wszystkich pociągach przewoźnika. Jest to dość późno względem przewoźników grupy PKP oraz względem największego polskiego przewoźnika – Polregio.  Proces wdrażanie tej formy płatności przyspieszyła pandemia koronawirusa, bowiem w aktualnej sytuacji epidemiologicznej płatności bezgotówkowe są bezpieczniejsze od płatności gotówkowych.

Koleje Dolnośląskie zakupiły dla drużyn konduktorskich 240 mobilnych terminali płatniczych. Dzięki temu każdy z konduktorów obsługujących podróżnych będzie miał do dyspozycji swoje własny terminal. Urządzenia były testowane w pociągach dolnośląskiego przewoźnika od początku lutego. Po trzymiesięcznej fazie testów miała zapaść ostateczna decyzja o ich wprowadzeniu na wyposażenie drużyn konduktorskich. Z powodu epidemii proces ten przyspieszono.

–  Troska o bezpieczeństwo naszych pracowników i podróżnych jest naszym obowiązkiem. Dlatego zdecydowaliśmy się przyspieszyć wdrożenie przyjmowania płatności bezgotówkowych przez naszych kierowników pociągów i konduktorów – komentuje Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich. – Jednocześnie apelujemy do pasażerów o korzystanie z możliwości zapłaty za bilet kartą lub telefonem tak często, jak to tylko możliwe. Zależy nam żebyśmy wzajemnie minimalizowali ryzyko zakażenia koronawirusem- dodaje.

Total
2
Shares
Zobacz również: