Automatyczny zwrot za opóźnienie pociągu. Na razie jedynie w Czechach

Pasażerowie Kolei Czeskich, którzy korzystają z aplikacji mobilnej do zakupu biletów, nie będą musieli składać wniosków o zwrot pieniędzy za opóźnienie pociągu. Środki trafią na ich konto automatycznie.

Narodowy czeski przewoźnik uruchomił nową funkcję dla użytkowników aplikacji mobilnej Můj vlak. Od kilku dni działa testowa opcja automatycznego zwrotu części środków za bilety w przypadku opóźnienia pociągów o ponad 60 minut.

Automatyczny zwrot dotyczy podróży bez przesiadki. Jeżeli pociąg na stacji docelowej będzie opóźniony powyżej 60 minut, a bilet został sprawdzony przez konduktora, system Kolei Czeskich samodzielnie, automatycznie dokona wypłaty odszkodowania.

Przewoźnik chce w tej sposób docenić pasażerów, którzy korzystają z zakupu biletów online i jednocześnie jeszcze zwiększyć udział tego kanału sprzedaży.

Dane pokazują, że jeden na dziesięciu Czechów ma w telefonie komórkowym naszą aplikację Můj vlak i rośnie odsetek pasażerów kupujących bilety online. Aby kontynuować ten trend i osiągnąć cel, jakim jest sprzedaż co najmniej połowy wszystkich biletów za pomocą internetu, wprowadzamy innowacje. Mają one sprawić, że elektroniczny zakup będzie jeszcze prostszy i bardziej atrakcyjny.

Michal Krapinec, dyrektor generalny Kolei Czeskich.

Automatyczna wypłata odszkodowania jest od kilku lat praktykowana przez prywatnego czeskiego przewoźnika RegioJet.

Total
1
Shares
Zobacz również: