KD podnosi pensje, a związkowcy Polregio grożą strajkiem

Fot. KD

500 lub 600 złotych podwyżki otrzymają pracownicy Kolei Dolnośląskich od czerwca. Drugi z przewoźników na Dolnym Śląsku grozi strajkiem.

Związkowcy z Kolei Dolnośląskich wynegocjowali z pracodawcą wzrosty wynagrodzeń od 1 czerwca. Maszyniści otrzymają o 600 zł brutto więcej, a pracownicy drużyn konduktorskich i przedstawiciele pozostałych zawodów o 500 zł brutto więcej.

Poza podwyżkami drużyny konduktorskie otrzymają również wyższą prowizję za sprzedane bilety na pokładach pociągów. Ich prowizja wzrośnie z 0,70 do 1 zł od sprzedanego biletu.

Po podwyżce średnia pensja maszynisty pracującego w Kolejach Dolnośląskich wyniesie ponad 11,8 tys. zł brutto.

Drugi przewoźnik grozi strajkiem

Związki zawodowe działające u drugiego z lokalnych przewoźników, czyli Polregio grożą strajkiem. Spór z Urzędem Marszałkowskim dotyczy podziału zadań pomiędzy Polregio a KD. Związkowcy z Polregio chcą aby marszałek dzielił pracę przewozową po połowie pomiędzy obu przewoźników.

Urząd Marszałkowski ma inne zdanie w tej sprawie i od przyszłego roku chce zmniejszyć zakontraktowaną z Polregio liczbę kilometrów. W związku z brakiem porozumienia związkowcy zapowiedzieli protest pod budynkiem UM.

Total
0
Shares
Zobacz również: