KOLEO kontra POLREGIO. Stracą jedynie pasażerowie

Zaostrza się konflikt na linii Przewozy Regionalne a platforma KOLEO. Od wczoraj pasażerowie nie mogą już kupować biletów POLREGIO za pośrednictwem aplikacji.

Od 26 stycznia nie będzie możliwości zakupu biletów za pośrednictwem platformy koleo.pl oraz aplikacji mobilnej KOLEO. Wszystkie bilety zakupione poprzez wyżej wymienione platformy przed tym terminem zachowują ważność – poinformowała w czwartek spółka Austarium, właściciel KOLEO.

Jak zapewnia właściciel KOLEO, prowadził on intensywne rozmowy z POLREGIO na temat przedłużenia obecnej umowy (zawartej w dniu 26 stycznia 2016). – Rozmowy na ten temat trwały już od kilku miesięcy. Intencją KOLEO było podpisanie aneksu przedłużającego umowę z POLREGIO na warunkach korzystnych dla obu stron. Działania w tym zakresie KOLEO podjęło już w III kwartale 2017 roku. Pomimo rozmów i wielu spotkań umowa z KOLEO nie została jednak przedłużona. Jeszcze w grudniu 2017 roku POLREGIO deklarowało chęć dalszej współpracy z KOLEO. Astarium nie ma żadnych należnych zobowiązań wobec PR ze sprzedaży biletów – czytamy na stronie blog.koleo.pl

Zupełnie inny punkt widzenia ma POLREGIO. Ich zdaniem umowa nie została przedłużona, bo Austarium nie płaci na czas. – Przewozy Regionalne funkcjonują na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa, zgodnie z zapisami umowy podpisanej przez przewoźnika i Astarium oraz w oparciu o podstawowe standardy prowadzenia działalności biznesowej. Informowanie o rzekomym „zmuszeniu do zawieszenia sprzedaży biletów” jest nieprawdziwe. W obliczu nieuregulowania zobowiązania Astarium względem Przewozów Regionalnych za nieterminowe przekazanie należności przewoźnika z okresu sierpień – październik 2017 roku, nie ma podstaw do negocjacji warunków nowej umowy – czytamy w oświadczeniu przewoźnika.

Jedno jest pewne, pasażerowie stracili możliwość wygodnego zakupu biletów regionalnego przewoźnika.

Total
0
Shares
Zobacz również: