Mały sukces darmowych przejazdów w walce ze smogiem

Pociągiem KŚ mogli podróżować kierowcy i pasażerowie /fot.Marcin Gola/Wkimedia

Do walki ze smogiem włączają się kolejni przewoźnicy. W ciągu dwóch dni z darmowych przejazdów skorzystało prawie 4,5 tysiąca osób.

Już trzy razy w tym roku Koleje Śląskie ogłaszały „dzień smogowy”. Związane jest to z bardzo złym stanem powietrza na obszarze Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej.

Aby skorzystać z bezpłatnego przejazdu Kolejami Śląskimi w dni „smogowe” wystarczy podczas kontroli biletów okazać ważny dowód rejestracyjny. Co istotne, nie trzeba być właścicielem pojazdu. Każdy kierowca może zabrać w podróż jedną osobę towarzyszącą. Bezpłatne przejazdy obowiązują na całej sieci Kolei Śląskich, z wyłączeniem odcinka przygranicznego Chałupki – Bohumin oraz pociągów Ornak na odcinku Żywiec – Zakopane.

W ciągu dwóch pierwszych dni smogowych z darmowych przejazdów skorzystało prawie 4500 osób. To liczba ustalona przez drużyny pokładowe podczas kontroli biletów. Może nie jest zbyt imponująca, ale w walce o czyste powietrze liczy się każdy kierowca, który zrezygnuje z podróży samochodem.

Total
0
Shares
Zobacz również: