Zielony Ursynów doczekał się autobusu po… 67 latach

/fot.centralniak/flickr

29 stycznia na warszawskim Zielonym Ursynowie została uruchomiona nowa linia autobusowa nr 239, łącząca pętle Ursynów PŁD. i Krasnowola, przez stację metra Stokłosy. Mieszkańcy czekali na nią od 1951 roku.

– Pamiętam, jak podczas jednego ze spotkań mieszkanka, pani Zofia, opowiadała mi o tym, jak jej mama w 1951 roku już była przekonana o tym, że będzie tutaj autobus. Niestety mama pani Zofii nie doczekała się autobusu, ale cieszę się, że do tego momentu dotrwała chociaż sama pani Zofia — mówił w rozmowie z Radiem Zet burmistrz dzielnicy Ursynów Robert Kempa. Na pytanie, dlaczego czas oczekiwania na linię autobusową do tej części Warszawy przekroczył pół wieku odpowiada lakonicznie: Myślę, że zabrakło poszukiwania innych rozwiązań.

Obecnie linia jest dość krótka, znajduje się na niej 9 przystanków w kierunku Ursynowa i 8 przystanków w kierunku Krasnowoli. Docelowo ma zostać wydłużona do ulic Tramblanki i Kądziołeczki. Autobusy linii 239 kursują z częstotliwością 30 minut, a w szczycie 20 minut.

Total
0
Shares
Zobacz również: