Łódź kupuje kolejne tramwaje z Bochum

W Łodzi są już 3 z 34 tramwajów NF6D

MPK Łódź czeka na dostawę kolejnych 32 sztuk (z opcją na 2 kolejne) używanych, dwukierunkowych tramwajów niskopodłogowych typu NF6D z niemieckiego Bochum. 26 lutego podpisano umowę między dwoma przewoźnikami, wartą 3mln 150tys. euro. Dostawy tramwajów będą trwały przez najbliższe dwa lata.

Jeden tramwaj tego typu został sprowadzony do Łodzi w ubiegłym roku. Po przystosowaniu wagonu do łódzkich warunków pod względem technicznym został skierowany do eksploatacji z pasażerami. Po przetestowaniu tramwaju w ruchu liniowym MPK Łódź zdecydowało się na zakup reszty tramwajów NF6D, kursujących jeszcze po ulicach Bochum.

Omawiane pojazdy charakteryzują się niską podłogą, stanowiącą około 70% długości wagonu, wejściem na wysokości 350mm ponad główką szyny, a także dużą liczbą miejsc siedzących (co najmniej 70). Tramwaj jest przystosowany do eksploatacji na łódzkich torowiskach o rozstawie szyn 1000mm.

Harmonogram dostaw zakłada, że do końca lipca w mieście znajdzie się 10 tramwajów tego typu. Pozostałe pojazdy będą dostarczane do końca 2020 roku. Ten zakup, w połączeniu będącym w realizacji zamówieniem na dostawę fabrycznie nowych tramwajów z bydgoskiej Pesy, a także planowanym na bieżący rok zakupem 30 kolejnych zupełnie nowych tramwajów w ramach programu „Tramwaj dla Łodzi” pozwoli na wycofanie najstarszych egzemplarzy z ciągle bardzo licznej w Łodzi, lecz mocno wyeksploatowanej floty wagonów 805Na.

Total
0
Shares
Zobacz również: