Objazd jednak nie spowoduje podwyżek cen

Zdjęcie ilustracyjne /Fot. Adrian Grycuk/Wikimedia

PKP Intercity zmieniło stanowisko w sprawie taryfy na trasach objazdowych pociągów TLK pomiędzy Poznaniem a Piłą. Spółka zdecydowała, że ceny biletów pozostaną na dotychczasowym poziomie.

Przyczyną podwyżki miało być dalsze stosowanie taryfy kilometrowej. Ponieważ trasy objazdowe wiążą się z większą liczbą kilometrów pokonywaną przez pociągi, ceny biletów miały wzrosnąć mimo dłuższego czasu przejazdu i związanych z tym utrudnień w podróży. Problem sygnalizowaliśmy TUTAJ.

Przewoźnik zmienił jednak decyzję i informuje pasażerów, iż od 11 marca taryfowa odległość przewozu dla pociągów objazdowych naliczana będzie drogą najkrótszą. Oznacza to, że zarówno w wypadku jazdy przez Krzyż i Stargard, jak i w wypadku jazdy przez Krzyż i Piłę w kierunku Słupska, Koszalina lub Kołobrzegu, podróżny zapłaci za bilet tyle, ile obecnie, jadąc trasą przez Oborniki Wielkopolskie, która stanowi najkrótsze kolejowe połączenie Poznania i Piły.

Niestety, utrudnienia dla pasażerów nie wiążą się z obniżką cen, lecz tylko utrzymaniem ich na dotychczasowym poziomie. Na razie na obniżkę cen biletów z tytułu wydłużonego czasu przejazdu pasażerowie nie mogą liczyć.

Total
0
Shares
Zobacz również: