Autobusy i tramwaje niejedno mają imię

Alytus, Bruntál, Ingolstadt, Iwano-Frankiwsk, Székesfehérvár to imiona nowych autobusów w Opolu. Coraz częściej miejscy przewoźnicy nadają autobusom i tramwajom imiona lub patronów.

Nowi patroni autobusów miejskich w Opolu to nazwy miast partnerskich – Alytusa (Litwa), Bruntála (Czechy), Ingolstadt (Niemcy), Iwano-Frankiwska (Ukraina) oraz Székesfehérváru (Węgry). Ich imiona będą znajdować się na 5 nowych autobusach, które będą jeździć po mieście. W uroczystości nadania imion pojazdom wzięli udział przedstawiciele miast partnerskich.

Nadawanie imion pojazdom transportu zbiorowego to coraz częściej spotykana praktyka. Swoje imiona mają praktycznie wszystkie nowe tramwaje w Gdańsku. Patronami tych pojazdów są osoby związane z miastem, m.in.: Anna Walentynowicz, Aram Rybicki i Arthur Schopenhauer. Podobne zasady doboru imion dla tramwajów przyjęto w Bydgoszczy. Po miejcie jeżdżą więc: Edmund Milecki, Andrzej Szwalbe czy Jeremi Przybora. Zakupione w 2015 roku elektrobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrołęce również otrzymały swoje imiona. W wyniku konkursu jeden z nich to “Woltek” a drugi “Ekopolot”.

Total
0
Shares
Zobacz również: