Transport kolejowy, miejski, autobusowy i lotniczy

Elfem po towarowych liniach GOP

Koleje Śląskie organizują przejazdy specjalne kolejową obwodnicą GOP. W najbliższą niedzielę, 10 czerwca, odbędą się dwa kursy po trasie na co dzień nieobsługiwanej przez pociągi pasażerskie.

Organizacja okolicznościowych przejazdów związana jest świętem Szlaku Zabytków Techniki INDUSTRIADA. Przejazdy rozpoczną się i zakończą w Bytomiu. Trasa będzie prowadzić m.in. przez Gliwice, Zabrze Makoszowy, Dąbrówkę Małą i Siemianowice Śląskie. Podczas podróży będzie można zobaczyć esencję industrialnych krajobrazów i sprawdzić jak wyglądają linie, z których na co dzień korzystają pociągi towarowe. Koleje Śląskie zaplanowały dwa przejazdy, każdy potrwa około 3 godzin.

Bilet na przejazd kosztuje 34 złote i uprawnia nie tylko do udziału w przejeździe specjalnym, ale również do podróżowania innymi pociągami Kolei Śląskich w tym dniu. Przejazdy będą obsługiwane przez pojazd Elf 2, czyli najnowszy nabytek Kolei Śląskich.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More