Znów pojedzie pociąg ze Sławna do Darłowa. Tym razem także po wakacjach!

Niedawno informowaliśmy o sezonowych pociągach do Mielna Koszalińskiego. W tym roku również pojadą pociągi ze Sławna do Darłowa. Tym razem pociągi będą kursować aż do końca roku!

Na początku tygodnia władze samorządowe powiatu sławieńskiego, Miasta Darłowa, Sławna, a także gmin Darłowo i Sławno podpisały umowę, dzięki której ponownie na trasę ze Sławna do Darłowa wyruszą pociągi pasażerskie. W przeciwieństwie do lat poprzednich tym razem zadecydowano o kontynuacji kursowania pociągów także poza sezonem wakacyjnym, dzięki czemu do Darłowa dojedziemy koleją aż do końca 2018 roku.

Władze województwa będą monitorować frekwencję w pociągach poza sezonem wakacyjnym. Oferta na rok 2019 będzie uzależniona od kształtowania się potoków pasażerskich na tej linii poza sezonem. Pierwszy pociąg wyjedzie na linię już 23 czerwca.

W dni robocze będą kursowały 4 pary pociągów, zaś w weekendy i święta sześć par pociągów. Przewozy Regionalne będą sprzedawać bilety w atrakcyjnej cenie wynoszącej 5 złotych. Odcinek liczący 19 kilometrów pociągi pokonają w 23 minuty. Pociągi będą kursować w godzinach porannych oraz popołudniowo-wieczornych. Połączenia będą obsługiwać nisko pojemne pojazdy serii SA103 oraz SA109. Szczegółowy rozkład jazdy znajduje się m.in. na stronie PKP Polskich Linii Kolejowych.

Warto przypomnieć, że kursowanie pociągów po tej linii reaktywowano w 2017 roku. Wcześniej, przez 5 lat ruch na tej linii kolejowej był całkiem zawieszony.

Total
0
Shares
Zobacz również: