Zombie na ulicach Warszawy w nowej kampanii TW

“Odłóż smartfon i żyj” to hasło tegorocznej kampanii społecznej Tramwajów Warszawskich. W filmie reklamowym zobaczmy zombie – nie chodzi jednak o żywe trupy, ale o pieszych pochłoniętych smartfonami.

Tramwaje Warszawskie rozpoczęły tegoroczną kampanię “Bądźmy Razem Bezpieczni” nietypową akcją. Na kilku przystankach tramwajowych w Warszawie pojawili się aktorzy odgrywający zombie – pieszych uczestników ruchu drogowego oderwanych od rzeczywistości przez smartfony. Mocnym punktem tegorocznych działań informacyjnych będzie również spot.

Hasło tegorocznej kampanii “Odłóż smartfon i żyj”, nawiązuje do coraz większej liczby wypadków, których przyczyną jest nieodpowiedzialne korzystanie z urządzeń mobilnych. Oczywiście “pochłonięcie” przez smartfon to nie tylko problem pieszych, ale i kierowców.

Poza spotem, w ramach X edycji kampanii społecznej Tramwajów Warszawskich „Bądźmy razem bezpieczni”, do końca roku w radiu zostanie wyemitowanych aż 500 emisji spotów radiowych. Działania edukacyjne będą również prowadzone w prasie i internecie, a materiały informacyjne (m.in. plakaty) pojawią się w tramwajach oraz szkołach. Jesienią Tramwaje Warszawskie zorganizują warsztaty rowerowe i teatralne, a w listopadzie na deskach Teatru Kamienica ukaże się spektakl edukacyjny dla uczniów szkół podstawowych.

Podobną akcję społeczną, skierowaną do młodych ludzi, w maju rozpoczął krakowski Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu. O akcji „Weźże uważaj!” pisaliśmy tutaj.

Total
0
Shares
Zobacz również: