Pociągiem na święta? Na niektóre połączenia kończą się bilety

Zdjęcie ilustracyjne /Fot.Therud/CC BY-SA 3.0

Mimo że do świąt pozostał jeszcze ponad tydzień, na niektóre podłączania PKP Intercity brakuje już miejsc siedzących lub w systemie pozostały ostatnie wolne miejscówki.

Święta to jeden z okresów wzmożonych podróży koleją. Mimo iż do świąt pozostało jeszcze kilka dni, to już teraz na część połączeń PKP Intercity nie ma możliwości zakupu miejsc z gwarancją miejsca siedzącego.

Przewoźnik zaplanował na ten okres dodatkowe pociągi lub wzmocni obecne składy. – Tam, gdzie będzie to możliwe, wzmocnimy składy dodatkowymi wagonami. Trzeba jednak brać pod uwagę uwarunkowania techniczne, w tym dopuszczalną długość składu, czy parametry peronów – tłumaczy Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity w rozmowie z Głosem Wielkopolskim.

Wśród najbardziej obleganych pociągów znajdują się przede wszystkim te najtańsze – TLK i IC. Sporo miejsc wolnych jest nadal w pociągach EIC oraz Pendolino. W tym roku okres podróży świątecznych będzie trwał aż 4 dni – od piątku, 21 grudnia do poniedziałku, 24 grudnia.

Pasażerowie, którzy jeszcze nie kupili biletów, powinni to zrobić jak najszybciej. Kupujący bilety na ostatnią chwilę zmuszeni będą, jak co roku, do podróży na korytarzu. Wybierając się w podróż, warto sprawdzić prognozy frekwencji w poszczególnych składach na stronie PKP Intercity. Dodatkowo w trakcie Świąt i Nowego Roku na największych dworcach w kraju będą dyżurować informatorzy mobilni.

Zobacz też: Brak gwarancji miejsca do siedzenia – 5 sposobów aby nie podróżować pociągiem na stojąco

Total
7
Shares
Zobacz również: