Walentynkowe tramwaje w Gdańsku, Warszawie i Katowicach

Fot. Tramwaje Warszawskie

W ciągu roku jest wiele okazji do przejażdżki zabytkowymi tramwajami, które za każdym razem wzbudzają niemałe zainteresowanie pasażerów, mieszkańców miast i turystów. Jedna w takich okazji, walentynki, będzie miała miejsce już jutro w kilku polskich miastach.

N-ka w Gdańsku

Jak niemal co roku na gdańskie tory wyruszy zabytkowa N-ka z 1952 roku. Specjalnie udekorowany tramwaj będzie bezpłatnie przewoził wszystkich chętnych, zarówno zakochanych jak i niezakochanych. Na pokładzie na pasażerów będą czekać słodkie upominki. Tramwaj będzie kursował na trasie Strzyża PKM – Siedlce od 9:00 do 16:30. Szczegółowy rozkład jazdy znajduje się tutaj.

Debiut wyremontowanego zabytku w Warszawie

Po Warszawie będzie jeździć kilka zabytkowych, walentynkowych tramwajów. Co ciekawe, będą kursować one nie tylko 14 lutego, ale także w weekend 15 i 16 lutego. W piątek między 15:00 a 17:30 w  tramwaju będzie dwóch wybitnych artystów – Henryk Małolepszy oraz Przemysław Śmiech. Pan Małolepszy to wirtuoz banjo , a pan Śmiech opisuje miłość za pomocą prozy.

Tramwaje oznaczone literą W pojadą na trasie pl. Narutowicza – Grójecka – Towarowa – al. „Solidarności” – Targowa – 11 Listopada – Stalowa – Środkowa – Czynszowa z częstotliwością co ok. 24 minuty w piątki oraz co 30 minut w niedzielę. Kursy odbędą się między 12:00 a 18:00. Obsługę linii W zapewni świeżo wyremontowany wagon N nr 716 z harmonijkowymi drzwiami. Ponadto pojawią się wagony 102N, tramwaj promocyjny, a także „berlinka”.

“Parówka” dla zakochanych w Katowicach

W Katowicach na torach pojawi się już po raz kolejny Zakochana Bana. Będzie ona kursowała między placem Wolności, pętlą Słoneczna a placem Miarki. Jak zapowiadają organizatorzy na pokładzie tramwaju na pasażerów będą czekać liczne atrakcji, w tym między innymi konkursy z nagrodami, a także muzykę na żywo. Co ciekawe, w tym roku w roli Zakochanej Bany zamiast tramwaju N wystąpi znany niegdyś z warszawskich ulic wagon typu 13N. Jest to jedyny tego typu tramwaj na Śląsku. Kursowanie rozpocznie w piątek o 14:03 wyjazdem z zajezdni w Chorzowie Batorym i będzie kursował do 18:55, kiedy zjedzie z placu Wolności z powrotem do zajezdni.  Rozkład jazdy znajduje się tutaj.

Total
40
Shares
Zobacz również: