Transport kolejowy, miejski, autobusowy i lotniczy

Walentynkowe tramwaje w Gdańsku, Warszawie i Katowicach

W ciągu roku jest wiele okazji do przejażdżki zabytkowymi tramwajami, które za każdym razem wzbudzają niemałe zainteresowanie pasażerów, mieszkańców miast i turystów. Jedna w takich okazji, walentynki, będzie miała miejsce już jutro w kilku polskich miastach.

N-ka w Gdańsku

Jak niemal co roku na gdańskie tory wyruszy zabytkowa N-ka z 1952 roku. Specjalnie udekorowany tramwaj będzie bezpłatnie przewoził wszystkich chętnych, zarówno zakochanych jak i niezakochanych. Na pokładzie na pasażerów będą czekać słodkie upominki. Tramwaj będzie kursował na trasie Strzyża PKM – Siedlce od 9:00 do 16:30. Szczegółowy rozkład jazdy znajduje się tutaj.

Debiut wyremontowanego zabytku w Warszawie

Po Warszawie będzie jeździć kilka zabytkowych, walentynkowych tramwajów. Co ciekawe, będą kursować one nie tylko 14 lutego, ale także w weekend 15 i 16 lutego. W piątek między 15:00 a 17:30 w  tramwaju będzie dwóch wybitnych artystów – Henryk Małolepszy oraz Przemysław Śmiech. Pan Małolepszy to wirtuoz banjo , a pan Śmiech opisuje miłość za pomocą prozy.

Tramwaje oznaczone literą W pojadą na trasie pl. Narutowicza – Grójecka – Towarowa – al. „Solidarności” – Targowa – 11 Listopada – Stalowa – Środkowa – Czynszowa z częstotliwością co ok. 24 minuty w piątki oraz co 30 minut w niedzielę. Kursy odbędą się między 12:00 a 18:00. Obsługę linii W zapewni świeżo wyremontowany wagon N nr 716 z harmonijkowymi drzwiami. Ponadto pojawią się wagony 102N, tramwaj promocyjny, a także „berlinka”.

„Parówka” dla zakochanych w Katowicach

W Katowicach na torach pojawi się już po raz kolejny Zakochana Bana. Będzie ona kursowała między placem Wolności, pętlą Słoneczna a placem Miarki. Jak zapowiadają organizatorzy na pokładzie tramwaju na pasażerów będą czekać liczne atrakcji, w tym między innymi konkursy z nagrodami, a także muzykę na żywo. Co ciekawe, w tym roku w roli Zakochanej Bany zamiast tramwaju N wystąpi znany niegdyś z warszawskich ulic wagon typu 13N. Jest to jedyny tego typu tramwaj na Śląsku. Kursowanie rozpocznie w piątek o 14:03 wyjazdem z zajezdni w Chorzowie Batorym i będzie kursował do 18:55, kiedy zjedzie z placu Wolności z powrotem do zajezdni.  Rozkład jazdy znajduje się tutaj.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More