Linie Loganair na sprzedaż. Obsługują najkrótszą trasę na świecie

Fot.Ronnie Robertson/CC BY-SA

Linie Loganair szukają nowego właściciela. Obecni właściciele z powodu podeszłego wieku chcą się wycofywać z aktywnego zarządzania linią.

Szkocka linia Loganair to obecnie największy regionalny przewoźnik w Wielkiej Brytanii. Przewoźnik specjalizuje się w krótkich połączeniach krajowych. Obecnie operuje na około 80 takich trasach. Linia posiada ponad 40 samolotów m.in. ATR-y 42 i 72, Embraery ERJ-145 czy Saaby 340.

Na świecie linia znana jest z operowania na najkrótszej rejsowej trasie. Lot pomiędzy szkockimi wyspami Westray i Papa Westray rozkładowo zajmuje dwie minuty. W rzeczywistości lot trwa około 90 sekund, a przy sprzyjającym wietrze jedynie 60 sekund. Lotniska na obu wyspach dzieli dystans 2,7 kilometra.

Połączenie pomiędzy wyspami Westray i Papa Westray obsługuje samolot, który na pokład zabiera jedynie 8 pasażerów z bagażami podręcznymi. Cena biletu to od 50 do 100 złotych (dużo korzystniej jest w przypadku zakupu w jednej transakcji biletu powrotnego).

Właścicieli linii, czyli bracia Stephen i Peter Bond, sprzedają swoją spółkę z powodów osobistych. Po 25 latach rozwijania linii Loganair oraz w związku osiągnięciem wieku emerytalnego, chcą wycofać się z działalności zawodowej.

Total
3
Shares
Zobacz również: