Zielona Góra nie zyska połączenia lotniczego z Londynem

Port lotniczy Zielona Góra-Babimost /Fot.materiały lotniska

Pasażerowie nie zyskają bezpośredniego połączenia z Zielonej Góry do Londynu. Do przetargu nie zgłosiła się żadna linia lotnicza.

Lotnisko Zielona Góra-Babimost starało się uruchomić nowe połączenie do Londynu Luton. Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze ogłosił przetarg na obsługę takiego połączenia. Umowa o wartości 5,2 mln złotych miała zobowiązywać przewoźnika do wykonywania przynajmniej dwóch lotów do Londynu tygodniowo.

Urzędnicy oraz obserwatorzy rynku lotniczego liczyli, że do przetargu stanie przynajmniej jeden przewoźnik. Murowanym kandydatem była linia Wizz Air, która w ostatnim czasie uruchomiła podobne połączenia z Portu Lotniczego Bydgoszcz i Portu Lotniczego Łódź.

Urząd Marszałkowski przetarg musiał jednak unieważnić, gdyż nie zgłosiła się żadna linia lotnicza. Nie pomogła nawet gwarancja sporego dofinansowania połączenia oraz potencjalne duże zainteresowanie lotami.

– Niestety sytuacja na rynku gospodarczym nie jest łaskawa również dla branży lotniczej. Zapewniamy jednak, że dołożymy wszelkich starań, aby rozszerzyć siatkę połączeń o oczekiwane przez was połączenie. Kolejne postępowanie przetargowe zostanie ogłoszone w najbliższych tygodniach. Uruchomienie połączeń do/z Londynu zaplanowane jest na wiosnę przyszłego roku – informuje Lotnisko Zielona Góra Babimost.

Lotnisko Zielona Góra-Babimost obsłużyło we wrześniu 6195 pasażerów.

Total
0
Shares
Zobacz również: