Ryanair wróci na lotnisko Chopina?

Wiele wskazuje na to, że tania linia lotnicza Ryanair wróci na warszawskie lotnisko Chopina w sezonie letnim 2023. Przewoźnik nie operował z Okęcia od kilku lat. Linia lotnicza otrzymała niespełna 2 tysiące slotów.

Ryanair będzie mógł w sezonie letnim 2023 uruchomić z największego warszawskiego lotniska nawet 23 trasy. O 1894 przyznanych slotach poinformował portal pasażer.com, powołując się na raport Airport Coordination Limited. Przewoźnik miał zawnioskować o sloty do następujących miast: Burgas, Bruksela Charleroi, Korfu, Kreta, Faro, Helsinki, Malaga, Manchester, Mediolan, Oslo Pafos, Paryż, Piza, Ryga, Rzym, Sycylia, Sztokholm, Wenecja i Wiedeń.

Niskokosztowiec będzie mógł zaoferować w sezonie letnim blisko 60 tysięcy miejsc na trasach z Okęcia do Włoch. Po ponad 40 tys. miejsc pojawi się na trasach do Wielkiej Brytanii i Grecji. Co ciekawe, trasy pokrywają się z siatką połączeń realizowaną obecnie z Modlina. Umowa Ryanaira z tym lotniskiem wygasa w przyszłym roku. Obecnie nie wiadomo, czy i w jakiej formie zostanie zawarta nowa umowa. Niewykluczone, że z Okęcia będzie uruchamiana przynajmniej część z przyznanych slotów.

Total
1
Shares
Zobacz również: