Transport kolejowy, miejski, autobusowy i lotniczy

Gdańska galeria chce być dworcem kolejowym

Do końca miesiąca w budynku gdańskiej galerii Metropolia powstaną kasy biletowe i poczekalnia dla podróżnych. Dzięki temu galeria ma być otwarta w niedziele.

Galeria Metropolia położona jest bezpośrednio przy dworcu Gdańsk Wrzeszcz. Posiada nawet własny peron dla pociągów SKM w kierunku Gdyni i Wejherowa (zatrzymujące się pociągi otwierają drzwi na obie strony). Ponadto na terenie galerii znajdują się elektroniczne punkty informacji pasażerskiej oraz kasowniki SKM Trójmiasto. Teraz w budynku galerii pojawią się dodatkowo kasy biletowe oraz poczekalnia dla podróżnych.

Władze galerii nawet nie ukrywają, że jednym z celów tego zabiegu jest umożliwienie handlu w niedziele. Wiadomości Handlowe dotarły do pisma, które dyrektor Galerii Metropolia wysłał do najemców. – Galeria Metropolia spełnia wszystkie przesłanki do otrzymania statusu dworca, a co za tym idzie, w naszej opinii, wszystkie lokale znajdujące się na dworcu mogą być otwarte we wszystkie niedziele 2018 r. niezależnie od ich funkcji, o ile handel będzie związany z bezpośrednią obsługą pasażerów – napisał w piśmie Andrzej Klein.

Ustawa wprowadzająca zakaz handlu w niedziele nie definiuje co oznacza „handel bezpośrednio związany z obsługą podróżnych” przez co niektóre firmy mają wątpliwości czy otwierać swoje lokale zlokalizowane w budynkach dworcowych. Z informacji Wiadomości Handlowych wynika, że również w Metropolii otwarte będą jedynie niektóre lokale.

Pierwsza niedziela z zakazem handlu już za dwa tygodnie.

Źródło Wiadomości Handlowe

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More