Gdańska galeria chce być dworcem kolejowym

Z peronu przy galerii Metropolia odjeżdzają pociągi SKM w kierunku Wejherowa /Fot.Krzysztof Kalkowski/zbiorowy.info

Do końca miesiąca w budynku gdańskiej galerii Metropolia powstaną kasy biletowe i poczekalnia dla podróżnych. Dzięki temu galeria ma być otwarta w niedziele.

Galeria Metropolia położona jest bezpośrednio przy dworcu Gdańsk Wrzeszcz. Posiada nawet własny peron dla pociągów SKM w kierunku Gdyni i Wejherowa (zatrzymujące się pociągi otwierają drzwi na obie strony). Ponadto na terenie galerii znajdują się elektroniczne punkty informacji pasażerskiej oraz kasowniki SKM Trójmiasto. Teraz w budynku galerii pojawią się dodatkowo kasy biletowe oraz poczekalnia dla podróżnych.

Władze galerii nawet nie ukrywają, że jednym z celów tego zabiegu jest umożliwienie handlu w niedziele. Wiadomości Handlowe dotarły do pisma, które dyrektor Galerii Metropolia wysłał do najemców. – Galeria Metropolia spełnia wszystkie przesłanki do otrzymania statusu dworca, a co za tym idzie, w naszej opinii, wszystkie lokale znajdujące się na dworcu mogą być otwarte we wszystkie niedziele 2018 r. niezależnie od ich funkcji, o ile handel będzie związany z bezpośrednią obsługą pasażerów – napisał w piśmie Andrzej Klein.

Ustawa wprowadzająca zakaz handlu w niedziele nie definiuje co oznacza „handel bezpośrednio związany z obsługą podróżnych” przez co niektóre firmy mają wątpliwości czy otwierać swoje lokale zlokalizowane w budynkach dworcowych. Z informacji Wiadomości Handlowych wynika, że również w Metropolii otwarte będą jedynie niektóre lokale.

Pierwsza niedziela z zakazem handlu już za dwa tygodnie.

Total
0
Shares
Zobacz również: