Modernizacja peronów w Gdyni Chyloni i Rumi Janowie opóźniona

Peron SKM Gdynia Chylonia będzie gotowy dopiero w maju /Fot. Emil Włuka/zbiorowy.info

Do 31 grudnia 2017 roku miała zakończyć się modernizacja peronów SKM w Gdyni Chyloni i Rumi Janowie. Podróżni korzystający z tych peronów do dnia dzisiejszego oglądają jednak plac budowy.

– W przypadku Rumi opóźniliśmy niektóre prace, np. montaż windy czy budowę odwodnienia by dopasować naszą inwestycję do tej realizowanej tam przez miasto Rumia. Miasto przebudowuje tam układ drogowy. Z tego powodu konieczny będzie montaż innej windy, niż pierwotnie zakładaliśmy (3 poziomy zamiast 2), także odwodnienie musi być dopasowane do efektów prac prowadzonych na zlecenie miasta – informuje w rozmowie z serwisem zbiorowy.info Tomasz Złotoś, rzecznik prasowy PKP SKM w Trójmieście.

Również w przypadku drugiego remontu, w Gdyni Chyloni, termin oddania do użytku się przesunął. – W Gdyni Chyloni powodem opóźnień jest konieczność wprowadzenia rozwiązań zamiennych z powodu niezgodności dokumentacji ze stanem faktycznym. Rozbieżności te dotyczą konstrukcji przejścia podziemnego i studni teletechnicznych. Zdecydowaliśmy się więc na podpisanie aneksu do umowy z wykonawcą, wydłużającego termin zakończenia robót – dodaje rzecznik SKM. Peron SKM na stacji Gdynia Chylonia ma zostać ukończony 1 maja, zaś w Rumi Janowie dwa tygodnie później – 16 maja.

Trójmiejska SKM nie przewiduje naliczenia wykonawcy kar umownych, bowiem podpisała z wykonawcą robót stosowne aneksy do umów, wydłużające termin prac.

Będą kolejne remonty
Lokalny przewoźnik ma dalsze plany remontowe wobec kolejnych peronów na linii kolejowej nr 250. – Jeszcze w tym roku planujemy rozpocząć podobne modernizacje na przystankach Gdynia Orłowo i Redłowo. W sumie zamierzamy zmodernizować 9 przystanków i budynek dworca SKM Gdynia Główna. W tym roku rozpocznie się jego remont i modernizacja – mówi Tomasz Złotoś.

Zakres planowanych prac w budynku dworca jest znaczny. Powstanie m.in. nowe centrum zarządzania monitoringiem, informacją pasażerską, systemem ogrzewania rozjazdów, centrum diagnostyki urządzeń. Podczas prac wyremontowana zostanie elewacja budynku (która będzie spójna z wyremontowanym niedawno budynkiem dworca Gdynia Główna) oraz wnętrze wraz z tunelem na perony. W budynku i na peronie pojawią się udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Wszystkie zadania mają zostać ukończone do 2023 roku. Wartość tego projektu to ponad 130 milionów złotych.

Total
0
Shares
Zobacz również: