Problematyczny początek wrocławskiego systemu biletowego

Wrocław przygotował animacje, które mają pomóc w obsłudze nowych urządzeń

Wczoraj rano wystartował nowy system biletowy MPK Wrocław. Jednak pierwszego dnia kilkanaście procent kasowników nie działało.

Od wczoraj we wrocławskich autobusach i tramwajach działają urządzenia Mennicy Polskiej które łączą w sobie funkcję kasownika i biletomatu. W teorii miały poprawić dostępność miejsc w których pasażerowie mogą zakupić bilety. Dodatkowo miały być też ułatwieniem dla mieszkańców ze względu na nowoczesną formę zakupu – bilet nie jest drukowany, a zapisywany w systemie wraz z numerem karty którą dokonano za niego płatności. Więcej o działaniu systemu pisaliśmy w połowie lutego w artykule: Wrocław. Rewolucyjne zmiany w zakupie biletów

Jednak już wczoraj nie działała znaczna część nowych kasowników. Pasażerowie skarżą się, że czasami trzeba przejść przez pół pojazdu by dokonać zakupu biletów. Mennica Polska, operator systemu potwierdza, że problem występuje. Zdaniem firmy nie funkcjonuje poprawnie co dziesiąty kasownik.

– Nie ma sytuacji, w której wszystkie kasowniki w danym pojeździe byłyby niedostępne. Jeżeli jest jakikolwiek problem, to dotyczy on najwyżej 1 urządzenia w pojeździe. Zgodnie z wymaganiami przetargowymi w okresie ok. 3 miesięcy od daty uruchomienia systemu, wymagane jest, aby w każdym pojeździe działały minimum 2 kasowniki. I ten warunek jest spełniony – tłumaczy Karolina Mystek z Mennicy Polskiej.

Total
0
Shares
Zobacz również: