Gdańska firma zmodernizuje układy napędowe w gdańskich N8C

Fot. Jakub Murat/CC BY-SA 4.0

Gdańskie Autobusy i Tramwaje rozstrzygnęły przetarg na modernizację układów napędowych i sterowania w 13 tramwajach typu N8C-MF18 oaz ośmiu N8C-MF01. Zlecenie zdobyła… firma informatyczna z Gdańska.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac w tramwajach polegających na: wymianie instalacji elektrycznej, montażu zestawów urządzeń i aparatów elektrycznych niezbędnych do zmiany napędów trakcyjnych i układów sterowania, a także wymianie piasecznic i luster zewnętrznych na sterowanie elektryczne. Zamówienie zdobyła jedyna firma jaka stanęła do przetargu, czyli 4iB sp. z o.o. z Gdańska. Jest to firma zajmująca się działalnością informatyczną. Firma za realizację zadania otrzyma 13 793 220 złotych. Gwarancja na prace wyniesie 48 miesięcy. Zadanie musi zostać wykonane w ciągu 18 miesięcy.

Zapytaliśmy GAiT o spełnienie wymogu doświadczenia przez firmę 4iB oraz sposób przeprowadzenia remontów tramwajów. Jak się okazuje firma wykazała dotychczas zmodernizowała trzy pojazdy szynowe obsługi technicznej torowisk, a także ma na swoim koncie zmodernizowany jeden tramwaj N8C-MF18 oraz dwa tramwaje N8C w trakcie realizacji. Siedziba firmy znajduje się w Gdańsku przy ul. Marynarki Polskiej i nie ma tam miejsca na przeprowadzenie prac w tramwaju. Gdzie zatem będą przeprowadzane remonty pojazdów? – Modernizacja będzie się odbywać na terenie zajezdni Wrzeszcz. W modernizacji będzie od 1 do 2 tramwajów jednocześnie – informuje Alicja Mongird, rzecznik prasowy GAiT. Taka liczba tramwajów w remoncie jednocześnie nie powinna znacząco wpłynąć na dostępną rezerwę taborową.

Wspomniane pojazdy były modernizowane już przez poznański Modertrans, jednak zakres robót dotyczył przede wszystkim kwestii wizualnych pojazdów. Dopiero teraz Gdańskie Autobusy i Tramwaje zdecydowały się na remont instalacji elektrycznych w wagonach, których awarie coraz częściej dają się we znaki mieszkańcom Gdańska.

Total
0
Shares
Zobacz również: