Tylko Newag chce dostarczyć EZT dla pomorskiego

Wnętrze jednego z dwóch nowych EZT serii 31WE należących do trójmiejskej SKM/Fot. Emil Włuka

16 maja otwarto oferty w przetargu na dostawę 5 nowych EZT z opcją na 5 kolejnych. Ze względu na bardzo krótkie terminy dostaw chętnych do realizacji zamówienia jest bardzo niewielu. Jedyną ofertę złożył Newag.

Do przetargu nie stanęła ani Pesa ani Stadler. Ten drugi złożył odwołanie do KiO, dotyczące zbyt krótkich terminów dostaw, które zostało odrzucone. Termin jednak rzeczywiście jest bardzo krótki. Pierwsze dwa pojazdy mają dotrzeć na Pomorze już do 10 grudnia bieżącego roku zaś kolejne dwa do 10 czerwca 2019.

Mimo napiętego harmonogramu oferta złożona przez Newag zakłada dostawę pojazdów w wyznaczonym przez zamawiającego terminie. Oferta mieści się także w budżecie zamawiającego. Za 5 pojazdów nowosądecki producent chce zainkasować 123 mln zł brutto. Urząd Marszałkowski województwa pomorskiego planował przeznaczyć natomiast nieco ponad 126 mln zł brutto. Wszystko wskazuje na to, że do dwóch eksploatowanych przez PKP SKM dwóch impulsów na Pomorze dotrą kolejne pojazdy tego typu.

Przypominamy, że przedmiotem zamówienia jest dostawa 5 nowych, pięcioczłonowych EZT z opcją na dostawę pięciu kolejnych. Będą obsługiwały trasę Słupsk – Elbląg, zaś w przyszłości mogą pojawić się na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej po jej elektryfikacji.

Więcej na temat zamawianych pojazdów piszemy tutaj.

Total
0
Shares
Zobacz również: