Polregio wznowiło współpracę z KOLEO!

Do KOLEO wracają bilety od Polregio. Umowę podpisano w piątek. /Fot. KOLEO

Wczorajsze wydarzenie z pewnością ucieszy pasażerów pociągów Polregio. W piątek przewoźnik podpisał nową umowę z firmą Astarium, która jest właścicielem platformy KOLEO. Pasażerowie od lipca ponownie będą mogli kupować bilety za pomocą tego systemu.

Platforma KOLEO była popularną i lubianą przez pasażerów platformą do zakupu biletów kolejowych. Oprócz POLREGIO swoje bilety sprzedawała tam trójmiejska SKM, Arriva RP, SKPL, ŁKA i inni przewoźnicy samorządowi. 26 stycznia tego roku wygasła jednak umowa z największym partnerem – Przewozami Regionalnymi. Powodem nieprzedłużenia umowy były spory dotyczące kwestii finansowych, o których informowaliśmy tutaj.

Podpisana w piątek umowa przyniesie korzyści nie tylko przewoźnikowi, ale przede wszystkim pasażerom, którzy po zimowym zakończeniu współpracy masowo wyrażali niezadowolenie z decyzji przewoźnika, dając o tym znać w sposób masowy m.in. na profilu Przewozów Regionalnych na portalu społecznościowym Facebook. Ponowna możliwość kupna biletów na pociągi Polregio będzie osiągalna już od lipca.

– Każda forma współpracy małych firm z dużymi przynosi obopólne korzyści. Podpisana dziś umowa wpisuje się w nasz cel jakim jest wzmacnianie tej symbiozy. Pasażerowie POLREGIO zyskują szybki i wygodny dostęp do biletów, a KOLEO możliwość upowszechnienia swojego rozwiązania na rynkach zagranicznych – powiedziała podczas wczorajszej konferencji minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

Przewoźnik pomimo wcześniejszych problemów z firmą Astarium deklaruje otwartość na innowacyjne systemy. – Naszym priorytetem jest powszechność oferty i osiągamy ten cel dzięki wprowadzaniu szerokiej gamy kanałów sprzedaży biletów na pociągi POLREGIO. Obecnie są one dostępne nie tylko w tradycyjnym okienku kasowym czy u konduktora, ale również poprzez innowacyjne platformy i aplikacje jak KOLEO. Jesteśmy otwarci na nowe rozwiązania, bowiem opieranie naszej strategii sprzedaży na wysokiej dostępności oferty przynosi zadowolenie pasażerów i pozytywne efekty biznesowe – powiedział Krzysztof Zgorzelski, Prezes Przewozów Regionalnych, największego przewoźnika kolejowego w Polsce.

KOLEO jest nowoczesną, stale rozwijającą się platformą zakupu biletów kolejowych, zrzeszająca coraz większą ilość przewoźników. Za jej pośrednictwem stopniowo wprowadzane są nowe sposoby sprzedaży biletów. Ostatnim osiągnięciem było wprowadzenie sprzedaży miejscówek w wybranych pociągach ŁKA z możliwością wyboru miejsca przez pasażera. Z usług KOLEO korzysta ponad 0,5 mln użytkowników miesięcznie i jest najwyżej ocenianą aplikacją podróżniczą w Polsce – 4,6/5 w Google Play

Total
0
Shares
Zobacz również: