Smartfon przyczyną kolejnego potrącenia w Warszawie?

Wczoraj w okolicach metra Wierzbno doszło do potrącenia przez tramwaj pieszej, która przechodziła na czerwonym świetle. Kobieta była zapatrzona w swój telefon.

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Woronicza i Niepodległości. Kobieta weszła pod nadjeżdżający tramwaj mimo, iż dla pieszych paliło się czerwone światło. – Poszkodowana była przytomna, została przewieziona do szpitala w celu dalszej diagnostyki. Przy wykorzystaniu dźwigu z Tramwajów Warszawskich uporządkowano miejsce zdarzenia – powiedział starszy kpt. Michał Konopka z warszawskiej straży pożarnej w rozmowie z tvp.info.

Kobieta była wpatrzona w swój smartfon. To kolejny taki przypadek w Warszawie. Od kilku dni Tramwaje Warszawskie prowadzą akcję „Odłóż smartfon i żyj”, która nawiązuje do coraz większej liczby wypadków, których przyczyną jest nieodpowiedzialne korzystanie z urządzeń mobilnych. W ramach akcji powstał krótki film (umieszczony powyżej), który pokazuje nagrania prawdziwych wypadków zarejestrowane przez kamery zamontowane w tramwajach. Więcej o akcji pisaliśmy tutaj.

Total
0
Shares
Zobacz również: