Transport kolejowy, miejski, autobusowy i lotniczy

Kolejny atak na kontrolera biletów, tym razem w metrze

Po raz kolejny doszło do ataku na pracownika kontrolującego bilety w transporcie miejskim. Tym razem zaatakowany został pracownik ZTM Warszawa, który zepchnięty został na tory metra.

W poniedziałek 30 lipca miało miejsce wydarzenie, niezwykle groźne dla zdrowia i życia kontrolera. Na stacji Metro Marymont, gapowicz odepchnął kontrolera i mężczyzna spadł z peronu na tory. – Na szczęście nie dotknął trzeciej szyny, w której płynie prąd. Upadek był na tyle dolegliwy, iż nie był w stanie samodzielnie wydostać się z torowiska, pomocy udzielił mu drugi kontroler – relacjonuje zdarzenie ZTM Warszawa.

Doszło do złamania palca ręki i rozcięcia skóry na głowie i przedramieniu poszkodowanego. Zniszczeniu uległo także mobilne urządzenie kontrolerskie. Agresja pasażera, który uciekł z miejsca ataku, mogła zakończyć się tragicznie. Sprawa została przekazana na policję. Zabezpieczono nagranie z monitoringu – na filmie sprawca jest widoczny i będzie ścigany.

To kolejny atak na kontrolerów biletów – o wcześniejszych zdarzeniach pisaliśmy niespełna miesiąc temu. Artykuł jest dostępny pod tym linkiem.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More