Kolejny atak na kontrolera biletów, tym razem w metrze

Fot. Patryk Korzeniecki/CC BY-SA 3.0

Po raz kolejny doszło do ataku na pracownika kontrolującego bilety w transporcie miejskim. Tym razem zaatakowany został pracownik ZTM Warszawa, który zepchnięty został na tory metra.

W poniedziałek 30 lipca miało miejsce wydarzenie, niezwykle groźne dla zdrowia i życia kontrolera. Na stacji Metro Marymont, gapowicz odepchnął kontrolera i mężczyzna spadł z peronu na tory. – Na szczęście nie dotknął trzeciej szyny, w której płynie prąd. Upadek był na tyle dolegliwy, iż nie był w stanie samodzielnie wydostać się z torowiska, pomocy udzielił mu drugi kontroler – relacjonuje zdarzenie ZTM Warszawa.

Doszło do złamania palca ręki i rozcięcia skóry na głowie i przedramieniu poszkodowanego. Zniszczeniu uległo także mobilne urządzenie kontrolerskie. Agresja pasażera, który uciekł z miejsca ataku, mogła zakończyć się tragicznie. Sprawa została przekazana na policję. Zabezpieczono nagranie z monitoringu – na filmie sprawca jest widoczny i będzie ścigany.

To kolejny atak na kontrolerów biletów – o wcześniejszych zdarzeniach pisaliśmy niespełna miesiąc temu. Artykuł jest dostępny pod tym linkiem.

Total
0
Shares
Zobacz również: